Menu strony

Jaką rolę pełni obecnie telewizja?

Od kiedy na świecie zjawił się fascynujący wynalazek jakim jest telewizor, rasa ludzka oszalała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się obiektem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dziś telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Jest on niezbędnym sprzętem wyposażenia każdego domu. Otrzymał on także zaszczytne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Co raz częściej decydujemy się na większą liczbę odbiorników, tak by każdy członek rodziny miał możliwość wyboru. Znamy przecież z własnego doświadczenia, jak zwykle kończą się bójki o pilota.
Telewizja stała się dla nas ucieczką od problemów dnia codziennego. Lubimy po męczącym dniu umościć się wygodnie na kanapie i obejrzeć ulubiony program. Przemęczeni wieczną gonitwą pragniemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze zszargane nerwy. Artystyczne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasami coś poważniejszego, dla równowagi. Ale od dłuższego czasu nad programem telewizyjnym zebrały się ciemne chmury. Zewsząd słyszymy oburzone głosy, które wykrzykują, że klasa audycji, emitowanych w dzisiejszej telewizji, jest na niepokojąco niskim poziomie. Wylewamy pomyje na płytkie i naiwne seriale, niesmaczne skecze i przerost formy nad treścią. Dzisiaj program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy w takim razie telewizja straciła swoją misję?

program telewizyjny
Tak naprawdę, w takim samym stopniu telewizja, jak i pozostałe media, po prostu idzie z duchem czasów i wychodzi naprzeciw wymaganiom widzów. Jeżeli któryś program nie posiada wystarczającej oglądalności, to znika z ramówki. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo staje się odpowiedzialne za to, co oglądamy w naszej telewizji. Nie zapominajmy też, że preferencje są różne. Dla wielbicieli kultury na wysokim poziomie są specjalne kanały, do których już cała Polska mają dostęp. Sprawdź program na .


Zobacz również

Czy telewizja to misja czy rozrywka?

Telewizory Philipis
Odkąd na świecie zjawił się rewolucyjny wynalazek telewizji, ludzkość zwariowała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dziś telewizor jest stałym elementem naszej egzystencji. Stał się on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego mieszkania. Otrzymał on również centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Bardzo często rodziny decydują się na więcej odbiorników, tak aby każdy domownik miał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zwykle kończą się wojny o władzę nad pilotem.
Taka wielorakość jest nam bardzo potrzebna.

Zaciekawiły Cię wątki zawarte w naszym tekście? Na pewno spodoba Ci się też dodatkowe czytanie. Nie zwlekaj więc i wejdź do nowej witryny.

Każdy z nas przecież ma czasem ochotę na głupi żart, który rozładuje napiętą sytuację. W naszej codzienności za dużo jest powagi. Dzięki nowym rozwiązaniom telewizji publicznej posiadamy dzisiaj prawo wyboru, z czego chcemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.
19/10/07, 07:12