Menu strony

Jakie sekrety skrywa Szklarska Poręba, czemu korzystnie ją odwiedzić o każdej porze roku? Przekonaj się!

Chociaż jest miastem, imponuje spokojem i nietuzinkową atmosferą. Piękna okolica i wspaniała zabudowa czynią z niej najbardziej modny ośrodek turystyczny, którym mogą się poszczycić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce najlepsze do odpoczynku w górach, gdzie przez cały czas można aktywnie spędzać wspaniały czas w hotel Szklarska Poręba.
SPA
W okresie letnim czekają tu na turystów różne szlaki, dzięki którym można odbywać wycieczki w Karkonosze oraz w mniej poznane Góry Izerskie. W okresie zimowym Szklarska Poręba jest kurortem idealnym dla tych, którzy mają w planach rodzinny wyjazd na narty. Liczne wyciągi i interesujące trasy zjazdowe, doskonałe trasy dla biegaczy – oto walory, jakimi może zachęcić gości Szklarska Poręba. Noclegi w stylowych pensjonatach, jak hotel Bossa Nova w Szklarskiej Porębie oraz niezwykła magia miejsca to kolejne atrybuty, które już dawno docenili miłośnicy turystyki.

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeglądnąć ten artykuł. Jeśli czujesz ochotę na nowe, to kliknij hiperłącze i przenieś się do następnej witryny.

Jakie atrakcje czekają tu na przyjezdnych?

Zobacz również

Wyprawa w góry - jaki termin wybrać?

widok na Góry Stołowe
Wycieczki po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Od zawsze ciągnęło nas tam gdzie szczyty, gdzie przyroda i turystyczne szlaki. Wyprawiamy się w nie we wszystkie pory roku - której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.


Jest ich naprawdę sporo. Karczma sądowa, historyczne kościoły i dawne pensjonaty – tak prezentuje się zabudowa miasta. Ogromną atrakcją jest Stara Chata Walońska, w jakiej można zapoznać się z ziołami oraz zasadami wypłukiwania złota. Miejscem także interesującym jest XIX – wieczny Młyn Świętego Łukasza, w jakim spotykają się dziś miejscowi artyści. Ciekawymi zbiorami zachwyca muzeum, którego siedzibę stanowi Dom Hauptmannów, wyjątkowe zbiory posiada także Muzeum Mineralogiczne. Dla tych, których pasjonuje hutnictwo szkła (niezwykle istotna dziedzina gospodarki w Karkonoszach), wielką atrakcją może się z kolei stać wizyta w Leśnej Hucie. Nie brakuje także w granicach Szklarskiej Poręby miejsc interesujących dla miłośników wyjątkowych krajobrazów oraz przyrody. Jedną z ciekawostek jest tu skałka zwana Chybotkiem oraz głaz, określany Grobem Karkonosza.

zabiegi SPA
Symbolem Szklarskiej Poręby stał się jednak Wodospad Szklarki – bardzo widokowy i odwiedzany przez każdą z wycieczek przyjeżdżającą w Karkonosze. Jego wysokość wynosi 13 metrów, a strumień opadającej wody wywiera na turystach ogromne wrażenie. Wiele uroku ma również zlokalizowane przy wodospadzie schronisko, w którego gościnnych progach można odpocząć w wyjątkowym otoczeniu. Ze Szklarskiej Poręby można się też wybrać na spacer do innego wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. To najwyższy wodospad w Sudetach (ma ażdwadzieścia siedem metrów), który zachwyca ogromnym jarem i trzema naprawdę malowniczymi kaskadami. Już dzisiaj planuj czas na przyjazd do Szklarska Poręba hotel.
20/07/22, 07:24