Menu strony

Wybieramy sprzęt do domowej sali treningowej.

Wysportowane ciało i nienaganna sylwetka to marzenia niejednego z nas. Między bogiem a prawdą istnieją tylko dwa sposoby na uzyskanie smukłej sylwetki: pierwszy z nich polega na codziennych ćwiczeniach fizycznych, drugi rozbudowany jest dodatkowo o odpowiednia dietę, jakiej musimy się trzymać przez kolejne miesiące. Nie każdy jednak lubi ćwiczenia na zewnątrz. Dla nich przeróżne sklepy oferują sprzęt, który można umieścić w mieszkaniu, taki jak np. orbitreki, atlasy ćwiczeniowe czy rowery.
Domowa siłownia - zalety i minusy.
Dla wielu osób kompletowanie własnej siłowni w domu jest czymś w rodzaju hobby, które bywa dodatkiem do zamiłowania takiej osoby do ćwiczeń fizycznych. Niektórym z nas może się takie hobby wydawać dziwne, bo mnóstwo z nas chciałby ustawić w garażu stoły bilardowe i cieszyć się chwilami odpoczynku z przyjaciółmi przy piwie. Jednakże sporty siłowe z roku na rok zyskują na popularności, a co za tym idzie i prywatnych miejsc treningowych przybywa. Niewątpliwym plusem tak zorganizowanej siłowni jest jej o wiele wyższa dostępność – możemy ćwiczyć wtedy, kiedy i ile chcemy, nie zwracając uwagi na czas otwarcia, nie jesteśmy również ograniczeni czasem, jaki chcemy spędzić na siłowni. Wadą niestety może być dostępność specjalistycznego sprzętu, ale to w zasadzie jest zależne od grubości portfela kupującego.

Jaki sprzęt często kupujemy do takich pomieszczeń? Oprócz wywołanych wcześniej orbitreków, dużą popularnością cieszą się masażery, wioślarze, i atlasy do podnoszenia ciężarów.

Zainteresował Cię przedstawiany tu temat i szukasz oprócz tego innych tego typu danych? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (http://www.welldent.wroclaw.pl/uslugi/implanty-wroclaw/).

Rekord popularności w ostatnim półroczu bije rower mechaniczny – stosunkowo nowy wynalazek, będący następcą tradycyjnego rowerka do ćwiczeń. Budowa roweru mechanicznego opiera się na trwałych, maszynach zębatych. W konsekwencji użytych materiałów, rowery mechaniczne wytrzymują obciążenia o ok. 20 % wyższe, niż starsze modele.


Zobacz również

Sprzęt fitness w Twoim domu

Fitness to od pewnego czasu nadzwyczaj atrakcyjny – szczególnie wśród kobiet - sport. Większość z pań, by udoskonalić formę oraz pozbyć się zbędnych kalorii zapisuje się do klubów i tam urzeczywistnia założone zamierzenia.


Jak widać, ilość sprzętów do indywidualnego treningu jest ogromny.

Będziemy wdzięczni za każde komentarze z witryny. Są one dla nas istotne, ponieważ informują, czy nasze artykuły docierają do Was i jak bywają odbierane.

Dobrze będzie się więc dobrze zastanowić, które partie mięśni chcemy trenować i jakie rezultaty chcemy uzyskać (po radę powinno się wybrać do lekarza sportowego - ). Tak opisane potrzeby zdecydowanie pomogą nam w wyborze idealnego dla nas sprzętu.
19/08/13, 07:04