Menu strony

Wyprawa w góry - jaki termin wybrać?

Wycieczki po górach to idealny wybór na połaczenia aktywnego wypoczynku na świeżym, górskim powietrzu. Od zawsze ciągnęło nas tam gdzie wysoko, gdzie przyroda i turystyczne szlaki. W góry wyprawimy się w każdą porę roku - której byśmy nie wybrali będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Góry Stołowe
Wycieczka postanowiona, więc temat pierwszy - zarezerwowanie noclegów. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie terminarza wczasów. Czy wyjazd organizowany jest w czasie największego oblężenia turystów (czerwiec - sierpień), kiedy właściciele - traktując sprawę biznesowo - proszą o wyższe opłaty za nocleg i stawkę klimatyczną, czy może już po sezonie, kiedy turystów nie jest tak wielu. W drugiej opcji (jesień, wczesna wiosna) można liczyć na całkiem atrakcyjne stawki cenowe. Turystą w górach jest się nie tylko w lato z krótkim rękawkiem!

Wystarczy rozglądnąć się za wybranym pasmem gór w Polsce i miejscowościami-kurortami położonymi u podnóża.

Skoro przeglądasz ten wpis, to znaczy, że omawiany temat niezwykle Cię zainteresował. Jeśli tak w rzeczywistości jest, to wejdź tutaj oraz przejrzyj przydatne wpisy (http://www.eccotravel.eu/kanada/).

Niech pod lupę pójdą np. Góry (porównaj oferty na karpacz eholiday) Stołowe noclegi - Portal Ruszaj w Polskę. Przecież zupełnie rozpoznawalne w pierwszej kolejności - nie przeżywają też tak wielkiego oblężenia jak Tatry z Kasprowym i Giewontem, czy również najwyższe od zachodniej strony Karkonosze.

W tym tkwi też magia mniej popularnych pasm górskich, w które pojedziemy z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi. Że na trasach nie będzie kolejek (te ludzkie), obce będzie oczekiwanie na zjazd kolejką czy zdjęcie na tle kapitalnej panoramy. W niszowych górach poczujemy bliskość natury jeszcze mocniej, a liczne grupy wycieczkowe (zwłaszcza po sezonie) nie będą nam przeszkadzać.


Zobacz również

Jakie sekrety skrywa Szklarska Poręba, czemu korzystnie ją odwiedzić o każdej porze roku? Przekonaj się!

Szklarska Poręba
Choć jest miastem, imponuje spokojem i wyjątkową atmosferą. Cudowna okolica i wspaniała zabudowa czynią z niej najmodniejszy ośrodek turystyczny, jakim mogą się pochwalić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce idealne do odpoczynku w górach, w jakim przez cały rok można aktywnie spędzać wspaniały czas w hotel Szklarska Poręba.

Co z możliwościami samego odpoczynku? Jeśli rundki pieszego turysty okazują się zbyt proste dla nader aktywnych dusz, warto zweryfikować pobliskie wypożyczalnie rolek, kijków nordic walking, a zimą nart, łyżew. Przy wybieraniu stosownej kwatery, gwarantującej ciszę i standard jakiego oczekujemy warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to dobry grunt pod trafny wybór - decydując się z marszu można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. Zupełnie nie oczekujemy tego w te kilka dni relaksu i odnowy psychofizycznej.
20/03/20, 07:17