Menu strony

Telewizory: plazmy, TV LED i LCD – który z nich kupić?

Nadszedł czas wymienić telewizor na nowy? Zastanawiasz się czy wybrać telewizor z działu telewizory plazmowe, telewizory led czy telewizory LCD? Poniższe porównania pomogą Ci w wyborze, przybliżając wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów zobacz również ofertę jaką posiada sklep internetowy rtv.
Przy doborze telewizora istotna jest przekątna ekranu, szybkość odświeżania i długość eksploatacji.
Niekiedy możemy sugerować się marką, najbardziej polecane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają ostatnio najnowsze telewizory 3D, jak również często klienci wybierają telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie lokalnych wypaleń na powierzchni ekranu.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz więcej nawierzchnie poliuretanowe bardziej precyzyjnych danych dotyczących podnoszonego tutaj tematu. Niewątpliwie jest on bardzo ekscytujący.

Zdarza się to przy zbyt długim eksponowaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnych. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu zjawisku stosują powolne, nie zauważalne dla użytkownika przesuwanie obrazu w telewizorze. W matrycach telewizorów LCD wypalają się najczęściej pojedyncze piksele, natomiast w telewizorach plazmowych są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
W telewizorach LED dzięki sposobie działania diod i dość szerokim spektrum barw obraz jest bardzo wyraźny. Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz szarości. Dodatkową zaletą telewizorów wykonanych w technologii LED jest wysoka stabilność obrazu. Zużycie energii w danych TV jest zdecydowanie mniejsze, a trwałość ekranów z podświetleniem LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w normalnych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory mają je w swojej ofercie firmy Samsung, LG oraz Panasonic

Specyfikacje i dane techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na podstawie cech nie jest prostym zadaniem, dlatego tak istotna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips
Wybór wielkości odbiornika zależy od tego, jakie masz potrzeby, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując 32-calowy telewizor czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najpopularniejsze formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. To ten parametr decyduje na jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych cech takich jak jasność, kąt widzenia, czas reakcji matrycy oraz częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Każdorazowy musi być dobrze przemyślany, aby zakupiony sprzęt dobrze sprawował się przez lata.

Zobacz również

Jakie okazywały się by modne sukienki 2013?

telewizja
Jeśli chcemy poszczycić się wielką liczbą programów telewizyjnych, to powinniśmy kupić telewizję cyfrową, ale jeśli nie włączamy zbyt często telewizora oraz nie zależy nam na płaceniu za programy, których i tak nie będziemy oglądać, to trzeba wiedzieć, że w ogóle za nie zapłacić nie powinniśmy.


Źródło:
22/03/04, 10:01