Menu strony

Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”
Zdrowie kobiety


Bieżnia treningowa Bardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, redukujemy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia oddziałują także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten typ bieżni umożliwia przyjemniejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Co więcej możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak nabyć dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas.http://www.sneakers.pl/kubota/ klapki kubotaNależy tu powiedzieć, że bieżnia Kettler to znakomity wybór. Kettler cieszy się sporymm zaufaniem i zapewnia najwyższą jakość swoich urządzeń.

Zobacz również

Szczególnie dobry wpływ na nasze zdrowie ma właśnie sport

Star Fitness 5
Nie wszyscy z nas muszą być pasjonatami sportu czy szeroko definiowanej rekreacji. Ćwiczenia fizyczne wpływają w znacznym stopniu choćby na to, w jaki sposób się czujemy oraz jak wiele mamy energii. Paradoksalnie, po wyczerpującym treningu możemy mieć tej energii stuprocentowo więcej niż przed nim. Nasza sylwetka, którą utrzymujemy w doskonałej formie przez okrągły rok, to nasza wizytówka, o którą z ogromną przyjemnością się troszczymy. Idealnie dobrane zestawy ćwiczeń to świetne rozwiązanie, głównie dla osób opornych.


Orbitrek być może należy jednak pomyśleć nad kupnem trenażera? Te urządzenia mają w sobie wiele zalet, które wypadałoby docenić. Orbitrek mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko kontuzji. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżeli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem jest orbitrek magnetyczny.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły tutaj.

To urządzenie przeważnie jest tańsze od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.
Opracowanie: G.S.
20/06/24, 10:15