Menu strony

Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”
Zdrowie kobiety


Bieżnia treningowa Bardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, redukujemy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia oddziałują także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten typ bieżni umożliwia przyjemniejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Co więcej możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak nabyć dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas.

Wpis, który właśnie masz przed sobą jest pełny absorbujących wiadomości, ale jeszcze zweryfikuj informacje (http://www.sneakers.pl/kubota/) przestawiające analogiczną sprawę tutaj.

Należy tu powiedzieć, że bieżnia Kettler to znakomity wybór. Kettler cieszy się sporymm zaufaniem i zapewnia najwyższą jakość swoich urządzeń.

Zobacz również

Szczególnie dobry wpływ na nasze zdrowie ma właśnie sport

Star Fitness 5
Nie wszyscy z nas muszą być fanem sportu czy szeroko definiowanej rekreacji. Ćwiczenia rekreacyjne wpływają w znacznym stopniu choć na to, jak się czujemy oraz jak wiele mamy energii. Paradoksalnie, po mocnym treningu możemy mieć tej energii stuprocentowo więcej niż przed nim. Nasza sylwetka, która jest utrzymywana w rewelacyjnej formie przez okrągły rok, to nasza wizytówka, o którą z ogromną przyjemnością się troszczymy. Właściwie dobrane komplety ćwiczeń to świetne rozwiązanie, szczególnie dla osób opornych.


Orbitrek być może należy jednak pomyśleć nad kupnem trenażera? Te urządzenia mają w sobie wiele zalet, które wypadałoby docenić. Orbitrek mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko kontuzji. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżeli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem jest orbitrek magnetyczny.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły tutaj.

To urządzenie przeważnie jest tańsze od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.
Opracowanie: G.S.
19/07/19, 07:04