Menu strony

Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”
Zdrowie kobiety


Bieżnia treningowa Bardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, redukujemy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Ćwiczenia oddziałują także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten typ bieżni umożliwia przyjemniejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Co więcej możemy dowolnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak nabyć dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas.

Wpis, który właśnie masz przed sobą jest pełny absorbujących wiadomości, ale jeszcze zweryfikuj informacje (http://www.sneakers.pl/kubota/) przestawiające analogiczną sprawę tutaj.

Należy tu powiedzieć, że bieżnia Kettler to znakomity wybór. Kettler cieszy się sporymm zaufaniem i zapewnia najwyższą jakość swoich urządzeń.

Zobacz również

Szczególnie dobry wpływ na nasze zdrowie ma właśnie sport

Star Fitness 5
Nie wszyscy z nas muszą być fanem sportu oraz szeroko definiowanej rekreacji. Systematyczne ćwiczenia wpływają w znacznym stopniu chociażby na to, jak się czujemy oraz jak wiele mamy energii. Paradoksalnie, po wyczerpującym treningu możemy mieć tej energii w stu procentach więcej niż przed nim. Nasza sylwetka, którą utrzymujemy w doskonałej formie przez cały rok, to nasza wizytówka, o którą ze sporą przyjemnością dbamy. Idealnie dobrane komplety ćwiczeń to najlepsze rozwiązanie, głównie dla osób opornych.


Orbitrek być może należy jednak pomyśleć nad kupnem trenażera? Te urządzenia mają w sobie wiele zalet, które wypadałoby docenić. Orbitrek mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko kontuzji. Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżeli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem jest orbitrek magnetyczny.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły tutaj.

To urządzenie przeważnie jest tańsze od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.
Opracowanie: G.S.
19/07/19, 07:04