Menu strony

Ubrania, buty i rozliczne akcesoria od fabrykanta Pewex w okresie PRL

Pewex jest niezwykle znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała niezmiernie gigantyczny asortyment towarów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, różnorodne przybory do domu i mieszkania itd.
Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex zaistniało w Warszawie w roku 1972. Jego działalność była określana jako naprawdę luksusowa, bo w pewexie można było dostać multum różnorodnych towarów, jakie normalnie w czasach PRL były trudno osiągalne.
pewex


W pewexie można było uzyskać zarówno towary polskie jak również zagraniczne, gdzie na ogół towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Wśród okazałego asortymentu można było odnaleźć takie rzeczy, jak na przykład alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, rozliczne artykuły spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i wiele innych. Jednym słowem można powiedzieć, że można tam było dostać praktycznie wszystko (szukasz prezentu?-->sprawdź na pewnością wolno oznajmić, że Pewex w czasach PRL należał do naprawdę renomowanych i promowanych marek. Czasy PRL nie były bezproblemowe i dobrze pamiętają to osoby, jakie w tamtych czasach się wychowywały, multum produktów było ogromnie ciężko dostępnych a w wielu sklepach w wielu przypadkach można było napotkać szerokie pustki. Nie tylko samo zdobycie produktów było ciężkie, bowiem aby coś kupić trzeba było niekiedy stać przez wiele godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że kiedy powstał Pewex sytuacja ludzi niesłychanie się zmieniła, oczywiście na lepsze.


Zobacz również

Modne ubrania kobiece i nie tylko

Letnia wyprzedaż NIFE
W dwudziestym pierwszym wieku warto zapewnić sobie piękny ubiór, który pozwoli wspaniale się poczuć, jak także wywrzeć znakomite pierwsze wrażenie u wielu osób. Zdecydowanie trafionym posunięciem może okazać się nabycie popularnych i docenianych przez większość użytkowników ubrań i dodatków u światowych marek.


sprawdź sklep Historia marki Pewex jest niezmiernie duża, bezsprzecznie należałoby poznać kilka nowinek na ten temat. Jak już wspomnieliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy pozostał oddany wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. [TAG=Firma
nadzwyczaj szwankowała, chociaż wniosek zniesiono. Niemniej jednak po jakimś czasie znowu zaczęły nadciągać pokrewne wnioski, przez co w roku 1996 została wykonana ugoda bankowa i Pewex został przekształcony w spółkę, w której część akcji zamieniono na wierzytelności.
19/11/14, 07:10