Menu strony

Ubrania, buty i rozliczne akcesoria od fabrykanta Pewex w okresie PRL

Pewex jest niezwykle znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała niezmiernie gigantyczny asortyment towarów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, różnorodne przybory do domu i mieszkania itd.
Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex zaistniało w Warszawie w roku 1972.

Czy wiesz, gdzie także można odszukać analogiczne informacje? Jeżeli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść (www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/biale/) zaprezentowanego w tamtym miejscu artykułu.

Jego działalność była określana jako naprawdę luksusowa, bo w pewexie można było dostać multum różnorodnych towarów, jakie normalnie w czasach PRL były trudno osiągalne.
pewex


Zobacz również

Modne ubrania kobiece i nie tylko

Letnia wyprzedaż NIFE
W nowym tysiącleciu warto zawsze postarać się, by zapewnić sobie modny ubiór, który pozwoli świetnie się poczuć, a również wywrzeć wspaniałe pierwsze wrażenie u wielu osób. Zdecydowanie świetnym posunięciem jest zakupienie popularnych i cenionych przez ogrom użytkowników ubrań i dodatków u godnych zaufania marek.


W pewexie można było uzyskać zarówno towary polskie jak również zagraniczne, gdzie na ogół towary polskie cechowały się o wiele większą jakością. Wśród okazałego asortymentu można było odnaleźć takie rzeczy, jak na przykład alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, rozliczne artykuły spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i wiele innych. Jednym słowem można powiedzieć, że można tam było dostać praktycznie wszystko (szukasz prezentu?-->sprawdź na pewnością wolno oznajmić, że Pewex w czasach PRL należał do naprawdę renomowanych i promowanych marek. Czasy PRL nie były bezproblemowe i dobrze pamiętają to osoby, jakie w tamtych czasach się wychowywały, multum produktów było ogromnie ciężko dostępnych a w wielu sklepach w wielu przypadkach można było napotkać szerokie pustki. Nie tylko samo zdobycie produktów było ciężkie, bowiem aby coś kupić trzeba było niekiedy stać przez wiele godzin w długich kolejkach.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to czytaj tutaj więcej o zbliżonej tematyce na kolejnej witrynie - znajdziesz ją w linku pod spodem.

Nic więc dziwnego, że kiedy powstał Pewex sytuacja ludzi niesłychanie się zmieniła, oczywiście na lepsze.


sprawdź sklep Historia marki Pewex jest niezmiernie duża, bezsprzecznie należałoby poznać kilka nowinek na ten temat. Jak już wspomnieliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy pozostał oddany wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. [TAG=Firma
nadzwyczaj szwankowała, chociaż wniosek zniesiono. Niemniej jednak po jakimś czasie znowu zaczęły nadciągać pokrewne wnioski, przez co w roku 1996 została wykonana ugoda bankowa i Pewex został przekształcony w spółkę, w której część akcji zamieniono na wierzytelności.
20/04/23, 07:17