Menu strony

Czy zdawałeś sobie sprawę, iż właściwy wybór naciągu tenisowego jest równie ważny jak decyzja o wyborze dobrze dobranej rakiety?

Wielu początkujących graczy nie zdaje sobie sprawy, że naciągi tenisowe pełnią równie istotną rolę jak pozostałe części sprzętu. Mało tego, ich ogromna większość nie ma również pojęcia o tym, iż omawiany naciąg trzeba wymieniać. Pracownicy zatrudnieni w sklepach sportowych mają nierzadko powód do ironii, gdy zdarza się, że na dopiero co kupione rakiety składane są reklamacje z powodu uszkodzenia struny założonej przez producenta. Aby zatem wiedzieć co robić, powinniśmy postawić przede wszystkim kardynalne pytanie: co ile dobrze by było zmieniać taki naciąg? Główną rolę w tej kwestii odgrywa jego rodzaj.
tenis
Istnieją takie, które posłużą nam przez tylko 10 godzin korzystania z rakiety. Średniej jakości naciąg - musi być w całości funkcjonalny od dziesięciu do dwudziestu godzin. Dostepne sa też takie, z których będziemy korzystać przez przynajmniej dwadzieścia godzin. Decyzja jednak nie ogranicza się tylko do określenia zależności kosztów do długości użytkowania. Niestety nie jest to takie nieskomplikowane (naciągi tenisowe ze sklepu novasport). Jakość, a tym samym wytrzymałość konkretnego naciągu zależy od dwóch faktów: grubości struny oraz materiału z jakiego została wykonana. Co za tym idzie te detale sprawiają, że całkiem inaczej będzie się nam grało w uzależnieniu od wyboru danego parametru.

Aby nie popełnić pomyłki, która przyniesie co najważniejsze stratę pieniędzy, ale również zniechęci nas do tenisa, wybierzmy się do dobrze wyposażonego sklepu, zatrudniającego kompetentnych właściwie wykwalifikowanych profesjonalistów, których będziemy mogli poprosić o radę. To nie żaden wstyd - a takie postępowanie pomoże nam w podjęciu słusznej decyzji.

Gdy w końcu będziemy dysponowali właściwymi: rakietą, struna, kostiumem i humorem - zostanie nam tylko zabrać się do gry, pilnując mniej więcej ile czasu minęło od ostatniej wymiany.

Jeżeli pragniesz uzyskać podobne informacje na prezentowany wątek, to w pierwszej kolejności zerknij tu oraz przenieść się do portalu (https://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/143-kola), a odnajdziesz w tamtym miejscu szereg nowych wiadomości.

Aby termin nas nie zaskoczył, warto w czasie zakupów zrobić sobie małe zapasy (na www pełna oferta na buty tenisowe męskie).


Zobacz również

Jak zorganizować czas wolny? Jakiego typu zajęcia są najbardziej właściwe, ażeby umilić takie momenty?

wysokie napięcie gra
Każdy z nas czasami wymaga odskoczni od codziennych trosk, czegoś innego niż te same obowiązki. Istnieje bardzo dużo możliwości, żeby właśnie jakoś sobie to odreagować, a jedną z bardziej odpowiednich jest zdecydowanie się na jakąś grę, jaka umili nam wolny czas.


Które jednakże wybrać gry, jakie będą najlepsze? Wybór jest faktycznie spory, ale bez wątpienia warto wspomnieć o dwóch bardzo interesujących, wyjątkowych grach.
20/11/05, 07:26