Menu strony

Zabawa na dworze czy przy internecie? Jak bawią się dzieci XXI wieku?

Obecnie dzieci w Polsce, lecz niemalże na całym tym świecie rodzi się trochę mniej, niż kiedyś. Nie ma większego sensu rozmyślać nad najbardziej istotnymi przyczynami takowego stanu rzeczy. Przecież akurat to zasadniczo i tak często nie jest akurat od nas zależne. Jednakże wcale nie jest powiedziane, że sporo niższa rozrodczość pań ma wiele wad. To znaczy ma całkiem sporo wad, ale ma także sporo atutów. Na przykład nareszcie dzieci mają okazję uczyć się w takich klasach, które najzwyczajniej w świecie są bardziej odpowiednie, sprawiające, iż wyniki szkolne są lepsze.
Pies
Jeżeli w klasie uczy się o wiele mniejsza liczba dzieciaków, to w żadnym razie nie może dziwić, iż dzieci są bardziej usatysfakcjonowane. Naturalnie nadal zdarzają się takie klasy, w których panuje znaczny ścisk. Jednak przydałoby się zatem poruszyć w tym momencie najbardziej istotną kwestię. A mianowicie: co robić, aby odpowiednio zadbać o własną pociechę. Może należy postarać się o to, aby w tych jakże dziwnych czasach po prostu dzieciak miał okazję spędzać na podwórku sporo swojego czasu?

Zobacz również

Czemu fajnym pomysłem na prezent są gry logiczne i strategiczne?

sprzęt agd
W współczesnym świecie większość dzieci interesuje się przede wszystkim grami komputerowymi. Już nawet kilkulatki spędzają wiele czasu przed ekranem komputera, co w jaki sposób wiadomo, potrafi posiadać bardzo negatywne konsekwencje dla ich zdrowia.


Tacy ludzie, którzy twierdzą, że jeszcze jakieś dziesięć lat temu na naszych podwórkach było dużo więcej dzieciaków mają oczywiście rację. Jednakże to akurat żaden wyczyn - skoro w domu nie było za wielu atrakcji, czymś naturalnym było uciekanie na podwórko. Obecnie jest zgoła inaczej. Czyli znacząca część najmłodszego pokolenia nie ma żadnej motywacji do tego, aby iść na podwórko (nic nadzwyczajnego, skoro w samym tylko internecie wyszukać można od groma interesujących zajęć, sprawdź chociażby ten odnośnik - zrób to sam dla dzieci). Zatem: z pewnością wszyscy rodzice powinni dopilnować tego, aby ich dziecko posiadało motywację. Spokojna głowa: dzieciaki bardzo lubią zabawę na dworze!

Jednakże jeśli żyją w takim świecie, nie powinno zdziwić, że bardzo często nieustannie siedzą u siebie w domu. Warto mieć na uwadze, iż jest sporo fajnych rodzajów zabaw. No właśnie: w co można się bawić na podwórku? No cóż, ciężko wymienić interesujące zabawy, bo w końcu dzieciaki bardzo się od siebie różnią. A więc: bardzo ważne jest to by nie uważać, że dzieci tak czy siak mogą spędzać większą część swojego życia z dala od podwórka, kumpli. Zwróćmy należytą uwagę na takie kwestie, bo później może już być za późno. Nie możemy akurat do tego dopuścić!
19/09/19, 07:08