Menu strony

Czym przy doborze ubioru należy kierować się mężczyzna z nadwagą?

Chociaż wiele mówi się o modzie dla kobiet z nadwagą, trochę gorzej z dobraniem odzieży radzą sobie panowie z nadwagą. Zwykle popełnianym błędem jest wybieranie ubrań za dużych, jakie optycznie jeszcze powiększają. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Częste błędy

Każdy chciałby prezentować się jak najlepiej niezależnie od swojej wagi, czy wzrostu. Coraz częściej także można znaleźć specjalną ofertę sklepów odzieżowych skierowaną właśnie dla osób puszystych. Oczywiście mniej kłopotów mają panie – wystarczy tylko odwiedzić sklep dla puszystych, żeby znaleźć elegancką sukienkę, czy bluzkę dedykowaną dla pań w rozmiarze XXL. A co z płcią przeciwną? Mężczyźni często miewają problem z brzuszkiem, jaki usiłują zamaskować luźnymi ubraniami. Jednak taka strategia przynosi skutek odwrotny do zamierzonego – zbyt duże ubrania sprawiają, że grubszy mężczyzna wydaje się jeszcze grubszy niż jest w rzeczywistości, a workowate ubrania w szarym kolorze dodatkowo dodają lat. Oprócz tego istotny jest fason. Wąskie klapy marynarki - odwiedź stronę -, kurtki i bluzy, czy niewłaściwie dobrana długość ubrań zazwyczaj nie dodają puszystej sylwetce lekkości. Odwiedzając sklep dla puszystych należy więc zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na adekwatny rozmiar. Zobacz odzież xxl.


Zobacz również

Co będzie modne w zimie?

eleganckie półbuty
Wielkimi krokami zbliżają się zimne dni, które w Polsce będą przeciągać się do pierwszych dni kwietnia. O ile nie znalazłaś w szafie wystarczającej ilości ciepłych ubrań, powinnaś ruszyć na wyprawę po sklepach. Wszelkie niepotrzebne ciuchy, których już nie będziesz wdziewać, najlepiej jest oddać biednym. Zbiorniki firm pomocowych można znaleźć w większości miejscowości w Polsce. Pamiętaj, że dbanie o biednych jest powinnością każdego z nas.

Człowiek z nadwagą
Odzież dla puszystych

Sklepy XXL z ubraniami dla osób otyłych są coraz lepiej wyposażone. Wpływ na to mają zmiany dotyczące postrzegania ludzi z nadwagą. Dużą popularność zdobywają modelki plus size, a panie mają świadomość, że także z nadwagą mogą wyglądać elegancko. Niestety, w sklep (ubrania militarne) z odzieżą xxl nie ma tak bogatej oferty dla mężczyzn z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale kupując odzież warto pamiętać o kilku zasadach. Puszyści mężczyźni winni unikać swetrów zdobionych grubym splotem, bluz polarowych, koszulek z dużymi napisami i w poziome pasy oraz golfów. Dobrze za to wyglądać będą w standardowych koszulach, kardiganach i koszulkach polo, zaś jeśli chodzi o swetry, to na pewno lepszym wariantem będą modele wykonane z delikatnej dzianiny. Należy również zatroszczyć się o zachowanie proporcji – szerokie klapy marynarki wyglądać będą lepiej przy masywnej twarzy. Odwiedzając sklepy XXL najlepiej pamiętać o tych zasadach i oczywiście stosować je w praktyce.
19/06/08, 07:21