Menu strony

Legnica, miejscowość wielu perspektyw, ze śmiałymi zamysłami na przyszłość

Legnica to wyjątkowe i piękne miasto. Fantastyczne miejsce do życia mieszkańców z ciekawą propozycją dla wycieczkowiczów. Wciąż rosnąca, ciekawa oferta kulturalna, różnorodna baza szkolnictwa wyższego. Atrakcyjna propozycja handlowa oraz intratność oferty inwestycyjnej, czyni z miasta, jedno z najważniejszych centrów na planie Dolnego Śląska.

Bez wątpienia kołem zamachowym dobrej legnickiej koniunktury, a jednocześnie faworytem legnickiego samorządu, jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Od powstania, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała kusić potencjalnych przedsiębiorców i taką też pełni funkcję po dzień dzisiejszy. Legnica to miejsce, które warto obejrzeć z bliska, odkryć jego przebogatą przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy
Legnica usytuowana na skrzyżowaniu szlaków, komunikuje od wieków Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te zalety Legnicy znajdują idealne odzwierciedlenie w motcie reklamującym miasto - „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto przepełnione zielenią, należące do Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. położona jest na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w Polsce.

Zobacz również

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Jeszcze tylko trzy, dwa jeden dzień i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można spokojnie zacząć planować, jak spędzić te dwa dni wolne od stresu, pracy i codziennych obowiązków. W letnie dni jest mnóstwo okazji by spędzić weekend aktywnie, najlepiej na łonie natury z rodziną. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.


Prężnie rozkręca się rekreacja w Legnicy. Dlatego też, w Legnicy mocno rozwinięta jest baza turystyczna, a głównie baza noclegowa - pokoje w Legnicy, domy noclegowe itp. Miejsc hotelowych w Legnicy przybywa i różnicuje się w kwestii jakości. Coraz więcej pojawia się wystawnych hoteli. Oferta noclegowa proponuje pensjonariuszom również szeroko pojęty odpoczynek, w postaci wellness czy różnych sposobów odprężenia i rozrywki.
Legnica
W ten sposób nawet najbardziej wymagający wycieczkowicze znajdą idealne miejsce noclegowe dla siebie. Na każdym kroku zobaczymy dużą ilość terenów zielonych. Najwspanialszym obszarem odpoczynku wśród zieleni jest leżący w centrum miasta, Park Miejski.

Czy zaintrygowałyby Cię bonusy (https://www.touchofart.eu/galeria/Edward-Dwurnik/) na ten temat? Zapraszamy do przeczytania kolejnego wpisu. Tam zaznajomisz się z różnymi detalami.

W Parku Miejskim mieści się znamienny, historyczny obiekt legnickiej Palmiarni. Od początku powstania, skrywa w swoich wnętrzach interesujące okazy zamorskiej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich to 12-metrowe olbrzymy. Palmiarnia w Legnicy jest przepięknie wkomponowana w równie prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest wyjątkowym miejscem relaksu, sprzyjającym rodzinnym spacerom. Miejscem aktywnej rekreacji mieszkańców Legnicy, jest zespół Parku Gdańskiego a także zespół kąpieliska Kormoran.
20/05/05, 07:45