Menu strony

Co trzeba kupić na górską wycieczkę

Przygotowanie na wycieczkę górską jest bardzo znaczące - niestała i kapryśna pogoda, nagłe spadki temperatury w górach są nierzadkie. Chociaż wyprawa w góry to zdrowa metoda spędzania wolnego czasu, to może się groźnie zakończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to podstawa, mocne plecaki górskie i odzież to druga rzecz.

góry zimą
Plecaki takie muszą być przede wszystkim poręczne i pojemne na tyle, aby spakować w nich nie tylko coś pożywnego, ale i niezbędne rzeczy takie jak latarka, kompas czy polar z długim rękawem.

Zanim jednak zaplanujemy na wyczerpującą pieszą wycieczkę górską, powinniśmy pomyśleć o zakupie pasujących do tego butów. Dobrze dobrane buty trekingowe są wysokie i mają za zadanie zabezpieczać kostki przed zaginaniem się . Podłoże buta powinno być twarde, gdyż taka podeszwa strzeże naszą stopę przed niewygodą i skaleczeniem ostrymi kamieniami. obuwie powinno być także nieprzemakalne. Znajdziemy je w porządnym sklepie wspinaczkowym. Po kupnie butów trekingowych, należy nieco poużywać, gdyż wyruszenie na wycieczkę w góry w fabrycznie nowych i nienoszonych butach, może skutkować pojawieniem się męczących obtarć i odcisków, dokuczających w późniejszym podróżowaniu.

Jeśli na wyprawę w góry wybieramy się w wakacje, należy pamiętać nie tylko o letnich, ale i cieplejszych ubraniach. Częścią naszego ubioru powinny być ciepły polar, dogodne materiałowe spodnie i ciepła kurtka Goretex. Zamiast kurtki przeciwdeszczowej dobrze funkcjonuje także foliowe ponczo, które ochrania nie tylko nas, ale i plecak turystyczny.

Jeśli uważasz, że podane informacje są cenne, to odsyłam do strony www (https://www.equiversum.pl/pl/c/Siodla-ujezdzeniowe/116) - w tamtym miejscu również są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Na eskapadę w góry polecane jest ubieranie się kilkuwarstwowo, jeśli jednak jak wychodzimy, jest ciepło, długi rękaw i długie spodnie powinny być spakowane w naszej torbie. Nasze śpiwory natomiast powinny nas ochraniać przed zbyt zimnem.

Góry z samolotu
Na rany i odciski wskazane jest spakować plastry i odpowiednie maści. Warto pomyśleć też o termosie lub o kubku termicznym. Jeśli natomiast przygotowujemy się na ekstremalne wspinaczki, potrzebne jest, abyśmy sprawdzili pobliski sklep górski. Eksperci powinni służyć radą, jaki specjalistyczny sprzęt zapewni nam bezpieczeństwo.

Poszukiwana jest przez Ciebie wiarygodna informacja spod linku (https://www.polmedico.pl/oferta/implantologia/)? To fantastycznie, gdyż przygotowaliśmy dla Ciebie dawkę świeżych artykułów. Trzeba kliknąć w link.

Można przemyśleć również zakup batonów energetycznych bądź zwykłej czekolady, aby zapewnić wystarczającą ilość kalorii naszemu organizmowi podczas nadmiernego wysiłku fizycznego.


Zobacz również

O czym należy wiedzieć rozpoczynając przygodę ze sportem?

Wycieczki, góry
Wysiłek w życiu każdego z nas powinien pojawiać się co najmniej raz w tygodniu. Chroniczne uczucie zmęczenia, podatność na choroby i ciągła chandra są często wynikiem niedotlenienia i mało aktywnego trybu życia. Tylko aktywność fizyczna i zdrowe żywienie może poprawić nasz komfort życia.
Źródło: Rockcentric.pl
Opracowanie: Hanna Gut, Marta Bilińska
19/10/22, 07:06