Menu strony

Zastosowanie laserów w przemyśle i dermatologii

Lasery to bezspornie najczęstszy gadżet bohaterów produkcji sci-fi. Każdego dnia mają jednak znaczne zastosowanie w życiu tysięcy ludzi – w zwykłej pracy lub jako metoda leczenia. Wykorzystuje się je podczas zabiegów chirurgii estetycznej oraz w różnych gałęziach przemysłu. Laser CO2 stosowany jest już od 1964 roku.

polecamy
Wytwarza wiązkę światła, niewidocznego dla ludzkich oczu. Wykorzystuje się go do usuwania nieprzyjemnych włókniaków i naczyniaków, poszczególnych znamion, blizn i narośli. Zabieg jest prosty i szybki. Choremu aplikuje się znieczulenie miejscowe, dlatego jest też bezbolesny. Naskórek po zabiegu łatwo się goi, a blizny w zasadzie wcale nie występują.

Zobacz również

Spory wybór możliwości – czarne szpilki

buty
Każda kobieta posiada albo chce mieć w posiadaniu bazowe oferty odzieżowe oraz obuwnicze. Stale poszerzają się dostępne teraz możliwości, dlatego warto zwrócić na nie szczególną uwagę już teraz. Oferowane aktualnie przez producenta czarne szpilki pasują klientom w szczególności. Wybór ofert jest niezwykle szeroki, więc bez wątpienia każda z klientek znajdzie dla siebie coś w pełni odpowiedniego. Doskonale przygotowane propozycje zadziwiają rozbudowaniem oraz dostępnością.


Warto nie zapominać, że laser CO2 może być wykorzystany, nawet jeżeli pacjentem jest maluch, kobieta oczekująca dziecka albo osoba o silnie opalonej skórze - Zabieg nie jest jednakże rekomendowany, jeśli w pobliżu zmiany znajduje się np. opryszczka. W innych przypadkach warto postawić na tę metodę, przede wszystkim ze względu na wysoką efektywność, bezpieczeństwo i relatywnie niewysoki koszt. Z kolei fiber laser znajduje szerokie użycie w licznych gałęziach gospodarki.
Jest wyjątkowo powszechny w firmach zajmujących się obróbką drewna, metali oraz tworzyw sztucznych. Fiber laser wyróżnia się swoją niezawodnością i precyzją działania. Co również ważne, nieprzerwanie pracuje nawet do 200 tys. godzin i nie pochłania znacznych ilości energii elektrycznej. Laser fiber jest banalny w obsłudze, ale jednocześnie bezpieczny dla pracowników zakładu.

Fachowcy nie mają wątpliwości – przyszłość leczenia i przemysłu należy do laserów. Już obecnie mają duże użycie w medycynie estetycznej. Za ich pośrednictwem, sprawnie i bezboleśnie można pozbyć się nieestetycznych znamion. Zabieg ten przebiega szybko i nie wywołuje krwawienia. Natomiast Fiber laser stosowany w przemyśle to nowoczesna technologia. Szybko i efektywnie zajmuje się obrabianiem metali oraz tworzyw sztucznych.

Jeżeli jesteś zdania, że rozważana tutaj tematyka jest interesująca, zobacz dodatkowo więcej w tym tekście, który też publikuje zbliżone publikacje.

Oszczędza energię elektryczną i wyróżnia się wyjątkową precyzją.
20/04/01, 08:03