Menu strony

Zastosowanie laserów w przemyśle i dermatologii

Lasery to bezspornie najczęstszy gadżet bohaterów produkcji sci-fi. Każdego dnia mają jednak znaczne zastosowanie w życiu tysięcy ludzi – w zwykłej pracy lub jako metoda leczenia. Wykorzystuje się je podczas zabiegów chirurgii estetycznej oraz w różnych gałęziach przemysłu. Laser CO2 stosowany jest już od 1964 roku.

polecamy
Wytwarza wiązkę światła, niewidocznego dla ludzkich oczu. Wykorzystuje się go do usuwania nieprzyjemnych włókniaków i naczyniaków, poszczególnych znamion, blizn i narośli. Zabieg jest prosty i szybki. Choremu aplikuje się znieczulenie miejscowe, dlatego jest też bezbolesny. Naskórek po zabiegu łatwo się goi, a blizny w zasadzie wcale nie występują.

Warto nie zapominać, że laser CO2 może być wykorzystany, nawet jeżeli pacjentem jest maluch, kobieta oczekująca dziecka albo osoba o silnie opalonej skórze - Zabieg nie jest jednakże rekomendowany, jeśli w pobliżu zmiany znajduje się np. opryszczka. W innych przypadkach warto postawić na tę metodę, przede wszystkim ze względu na wysoką efektywność, bezpieczeństwo i relatywnie niewysoki koszt. Z kolei fiber laser znajduje szerokie użycie w licznych gałęziach gospodarki.

Jest wyjątkowo powszechny w firmach zajmujących się obróbką drewna, metali oraz tworzyw sztucznych. Fiber laser (zobacz: laser rf frankcyjny) wyróżnia się swoją niezawodnością i precyzją działania. Co również ważne, nieprzerwanie pracuje nawet do 200 tys. godzin i nie pochłania znacznych ilości energii elektrycznej. Laser fiber jest banalny w obsłudze, ale jednocześnie bezpieczny dla pracowników zakładu.

Fachowcy nie mają wątpliwości – przyszłość leczenia i przemysłu należy do laserów. Już obecnie mają duże użycie w medycynie estetycznej. Za ich pośrednictwem, sprawnie i bezboleśnie można pozbyć się nieestetycznych znamion. Zabieg ten przebiega szybko i nie wywołuje krwawienia. Natomiast Fiber laser stosowany w przemyśle to nowoczesna technologia. Szybko i efektywnie zajmuje się obrabianiem metali oraz tworzyw sztucznych.

Jeżeli jesteś zdania, że rozważana tutaj tematyka jest interesująca, zobacz dodatkowo więcej w tym tekście, który też publikuje zbliżone publikacje.

Oszczędza energię elektryczną i wyróżnia się wyjątkową precyzją.
20/09/24, 15:52