Menu strony

Czy szelki męskie nadają się do smokingu oraz jak nosić je w mniej oficjalnych stylizacjach?

Aby podtrzymać męskie spodnie, zakłada się szelki. Jest to taki element garderoby, który posiada regulowane paski przypinane za pomocą żabek lub guzików. Na plecach paski są skrzyżowane i tworzą literę X lub Y.


Dziś takie szelki można by nabyć zarówno w wersji eleganckiej jak i mniej oficjalnej.


Takie szelki męskie mogłyby doskonale zastąpić zwykły pasek do spodni. Jednak są one bardziej wytworne niż pasek. Dziś zazwyczaj nosi się pasek, a szelki zakłada na szczególne okazje. Maklerzy giełdowi zakładają szelki w miejscu zatrudnienia. Można je nosić dzisiaj w dwóch wersjach: oficjalnej oraz na co dzień. Do stylowego garnituru szelki powinny być doskonale dopasowane do odcienia marynarki i spodni. Są one także koniecznym dodatkiem do fraku, gdyż podkreślają jego stylowy charakter. Mogłyby być one wyprodukowane z bawełny, gumy czy skóry. Na jakiekolwiek specjalne okazje, dobrze jest dobrać Szelki posiadające guziki. Przez to tak marynarka jak i spodnie od garnituru, będą prezentować się niezwykle.


witryna sklepowa


Zobacz również

Zaskakująca metamorfoza ze stylistką oraz innymi specjalistami od wyglądu- dopasuj idealne ubrania do swojej sylwetki i poczuj się pewna siebie

metamorfoza warszawa
Własny styl to coś, co charakteryzuje silne tudzież niezależne kobiety. Nie każda z nas potrafi jednak znaleźć najlepszy styl tudzież kolory, w których dobrze się prezentuje


W przypadku codziennych stylizacji można by sobie pozwolić na więcej luzu. Na co dzień warto łączyć różne kolory. Jeżeli decydujesz się na koszulę w kratkę i czarne spodnie, dobrze jest dobrać do tego szelki w kolorze kontrastowym przykładowo brązowym. Na co dzień należy stronić od jednolitych kolorystycznych połączeń z takiego względu, że oryginalne dodatki nie będą widoczne oraz utracą swój czar. Dzisiaj szelki zakłada się nie tylko do chinosów, ale także łączy się je z bawełnianymi koszulkami oraz kamizelkami. Szelki na spotkanie z kolegami albo do pracy dobrze, aby były zapinane na żabki. Szelki z guzikami można wykorzystywać również w stylizacjach na co dzień jak i oficjalnych.


Trzeba pamiętać, aby guziki przyszyć po wewnętrznej stronie spodni. Trzeba jednak powiedzieć, że są one niedoceniane. Są znakomitym wyjściem dla panów o kształtach okrągłych. Dzięki szelkom spodnie trzymają się na swoim miejscu i nie zsuwają się z bioder.
19/03/03, 07:34