Menu strony

W jaki sposób wybrać kolczyki, żeby po jednym nałożeniu nie wylądowały na dnie szuflady?

Dziś na rynku mamy do wyboru przeróżne kolczyki. Mogłyby być srebrne, ze złota oraz z kamieniami naturalnymi. Mogłyby być jeszcze z drewna lub plastikowe. Tu jednak twórca kolczyków w jednej parze może wykorzystać i drewno i plastik oraz ponadto kamienie.


Kolczyki ze srebra, nie zawsze mają Kolor srebrzysty. Takie kolczyki mogą być jasne albo oksydowane. Oksydacja srebra polega na dodawaniu do srebra szczególnego płynu, jaki sprawia, że srebro robi się brązowe, fioletowe lub niebieskie. Kolczyki z czystego srebra okazałyby się nietrwałe, dlatego też do srebra dodaje się domieszki cyny czy niklu. Jeżeli ciekawią Cię kolczyki biżuteria jaką ma do sprzedania Twój znajomy jubiler - https://www.e-sentiell.com/ -, na pewno posiada takie, które Ci się spodobają. Zazwyczaj spotykana próba srebra to 925 i to właśnie o takiej próbie są spotykane najczęściej wyroby jubilerskie.


papieros


Zobacz również

Co to jest podwiązka, kiedy się ją nakłada oraz co znaczy w dzień wesela?

podwiązka
Istnieją wszelkie elementy garderoby damskiej. Mogą to zostać np. rajstopy, jakieś chusty albo berety. Jest jeden taki element, który wkłada się w dzień ślubu i symbolizuje on zgodność oraz szczęście pary młodej.


Złote kolczyki nie muszą mieć jedynie koloru żółtego. Mogą być także białe, czerwone czy jasno żółte. Konkretny kolor złotego kruszcu zależny jest od proporcji i rodzaju domieszek. Złoto białe otrzymujemy po pokryciu złota żółtego warstwą rodu. Jeśli dodamy do złota cynk oraz miedź, otrzymamy złoto różowe albo czerwone. Z czystego złota wykonane ozdoby byłyby za miękkie i nietrwałe. Z tego powodu do złota dodaje się domieszki innych metali, żeby otrzymać surowiec trwalszy oraz aby można z niego było robić trwałe dekoracje. Wyroby cięższe niż jeden gram, znakują w naszym kraju Urzędy probiercze. Jeżeli będziesz nabywać złote kolczyki (https://e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-dla-dzieci_Kolczyki-466.html) w Anglii albo USA, wówczas jakość ich będzie wyrażona w karatach. U nas w najwyższym stopniu popularne są wyroby złote o próbie 14 karatów. Są niezwykle trwałe, estetyczne i można by je kupić w atrakcyjnej cenie.


Mogłoby się wydarzyć tak, że po jednym założeniu kolczyki wylądują na dnie szuflady. Przed wyborem kolczyków powinniśmy zastanowić się nad ich kolorem i kształtem. Powinniśmy mieć w pamięci, że muszą pasować do odcienia włosów, koloru cery i aktualnej stylizacji.
18/07/04, 07:23