Menu strony

Tzw. "planszówki" obecnie przeżywają w wielu krajach swój prawdziwy renesans

Gry planszowe na całym świecie zdobywają coraz to szersze grono fanów w każdym wieku. Wbrew obawom planszówki dostępne na laptopach i smartfonach nie wyrzuciły tych zwyczajnych.


Liturgia


Granie w gry planszowe ma wiele bezcennych zalet. Granie nie tylko zabawa, chociaż to bez wątpienia podstawowa ich funkcja, ale również wiedza i cenny czas przeżyty w rodzinnym gronie. Mnóstwo reguł panujących w świecie gier planszowych, możemy wprost przenieść na rywalizacje w zawodach wyczynowych.


Przykładem znakomitej gry strategiczno - taktycznej jest neuroshima hex (-> sprawdź), polega on na prowadzeniu własnej armii do zwycięstwa przez ochronę własnego sztabu i zniszczenie sztabu rywala. W skład gry wchodzi plansza razem z kompletem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.


Inną prostą w koncepcji a także niezwykłą grą okazuje się być Story Cubes. Gra da użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy okazji doskonały trening kreatywności i inwencji. Story Cubes (-> sprawdź informacje) to 9 ładnie zaprojektowanych, sześcianów, z których każda posiada na ściankach różny zestaw ilustracji.


Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę z jedną kartą w jego palecie i 7. kartami w ręku. Wierzchnia karta pośrodku stołu rysuje tło, jakie wytwarza zasadę, według jakiej weryfikujemy triumfatora. W swoim posunięciu każdy z grających posuwa kartę do palety, do tła, lub po jednej tu i tu.


Zobacz również

Czy warto oglądać filmy poradnikowe?

Poradniki treningowe
Internet to niesamowite źródło informacji. Wiele osób nie potrafi już wyobrazić sobie dnia spędzonego bez przeglądania portali internetowych, sprawdzania poczty czy rozmów online ze znajomymi. Dostęp do internetu jest współcześnie czymś niezbędnym, czymś, bez czego nie możemy się obyć – nawet w trakcie urlopu. Poza czytaniem wiadomości, słuchaniem muzyki i śledzeniem serwisów społecznościowych, wielu użytkowników ogląda filmy poradnikowe, m.in. filmy o treningach. Czy powinniśmy spędzać przy nich czas?


Zamierzeniem świetnej gry w karty o nazwie red7 (sprawdź szczegóły), jest stworzenie sytuacji, kiedy trzeba zwyciężyć, gdyż w innym przypadku się odpada. Szybka rywalizacja zachęca do zagrania kilka razy, a dodatkowe możliwości sprawiają, że gra nigdy nie jest nudna.
20/04/29, 07:51