Menu strony

Jak musimy wybierać męskie paski i o jakich sprawach należy wtedy pamiętać?

Pasek do jeansów to drobiazg, jaki często bywa wyznacznikiem własnej wiedzy o bieżącej modzie. Właściwie dobrany przemawia dobrze o guście właściciela, w odwrotnej sytuacji mógłby zostać uznany za wpadkę.
buty piłkarskie


Wybór na rynku jest duży, paski są produkowane z wielu różnorodnych surowców, posiadają różne kolory oraz wielokrotnie dodatkowe ozdoby, nie bez wartości jest również kolor i wielkość klamry.


Jeżeli interesują Cię paski męskie i chciałabyś zakupić jeden z nich w podarunku dla swego najdroższego faceta, powinnaś pamiętać, żeby kupić towar w odpowiednim fasonie. Pasek do garnituru powinien realizować minimalnie dwie zasady: pasować odcieniem oraz materiałem do butów oraz innych dodatków. Wykonany ze skóry pasek do spodni garniturowych powinien posiadać stonowany kolor - w tym przypadku najlepsza będzie czerń lub ciemniejszy brąz. Sprzączka powinna być dyskretna, a jej kolor (srebro albo mosiądz) powinien odpowiadać do zapinek do mankietów lub zegarka. Dzięki temu pełny strój będzie do siebie pasować, a my unikniemy modowego fux-pas.


O stylizacji rodzaju "smart-casual" mówi się, gdy poszukujemy idealnego świadczenia między stylem oficjalnym, a codziennym. Nim zatem przejdziemy do zakupów, zastanówmy się, do czego będziemy nosić nowy pasek, żeby znaleźć taki, który będzie spełniać nasze wymagania. Poza tym zakładając pasek ani razu nie używaj innych barw do niego oraz do butów. Ponadto długość paska to jego podstawowy współczynnik, podobnie ważny jak surowiec czy też kolorystyka.
Rozmiar powinien być odpowiedni - zbyt ciasno zapinany pasek może uwypuklać większy brzuch, wygląda nieładnie, a do tego jest zwyczajnie kłopotliwy. Większość modeli pasków ma nieparzystą ilość dziurek, powinieneś wybrać taki, aby mieścić się na znajdującą się na środku dziurkę.
20/03/20, 07:32