Menu strony

Co zakładają chrześcijanie pragnąc pokazać swą wiarę?

Jest noszony przez wiele milionów ludzi. Nawet takich, którzy odwrócili się od wiary w Pana Boga czy też osoby o innym niż katolickie wyznaniu. Na całym świecie ceniony jest jako medalik, jaki przyczynił się do mnóstwa powrotów do wiary w Boga.
Osoby obdarowane dzięki niemu łaskami dały jemu nazwę cudowny medalik i takim mianem jest on nazywany na całym globie. Posiadamy tutaj na myśli medalik - https://www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-religijna_Medaliki-610.html - Matki Boskiej, który musimy nosić z wiarą dziecka, jakie bez końca nosi przy sobie fotografię swojej matki. Zlecenie jego stworzenia dała samodzielnie Maryja podczas objawienia się Jej św. Katarzynie Labouré w 1830 roku. Podczas takiego objawienia wspomniana św. Katarzyna otrzymała polecenie przygotowania medalika, jaki będzie dawał noszącym go (zwłaszcza na szyi) ludziom boże łaski. Warto również wspomnieć, że wzorzec cudownego medalika udostępniła sama Niepokalana. Pierwotnie nazwa tego medalika była inna, ale za sprawą licznych nawróceń uzyskał on bardziej zwięzłą nazwę.


telefon


kupić


Omawiany medalik posiada wyznaczone wzory z obu stron, a każdy z umieszczonych na nim elementów ma swoją symbolikę. Na medaliku widoczna jest Maryja z rękoma rozłożonymi. Palce Maryi są ozdobione pierścieniami, z których rozchodzą się promienie oznaczające wielkie łaski udzielane osobom, które o nie proszą.

Czy rozpatrywana tematyka głęboko Cię zainteresowała? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także podobne teksty.

Rewers medalika nie posiada wizerunków żadnych osób, a jego znaczenie oraz wymowa oparta jest jedynie na symbolach. Warto wspomnieć, że gorącym propagatorem cudownego medalika był święty Maksymilian Kolbe. W znacznej mierze to akurat pośrednio dzięki Niemu dzisiaj jest on wielokrotnie rozdawany w czasie mszy świętych.
Ludzie go przyjmują i zakładają na szyi wierząc, że przyniesie im on upragnione łaski. Może być wykonany ze złotego kruszcu albo srebra, ale wariant materiału nie ma tutaj znaczenia, gdyż najważniejsza jest symbolika medalika.
20/10/17, 07:53