Menu strony

Tenis ziemny, nowa pasja Polaków

Wszyscy na pewno pamiętamy, jak pojawiła się małyszomania. To znane zjawisko, że na fali sukcesów jednego sportowca silnie wzrasta zainteresowanie danym sportem. I tak się właśnie stało na początku minionej dekady, gdy poprzednio zupełnie niszowa dyscyplina zimowa zaczęła pasjonować rzesze ludzi. Powstawały tematyczne witryny sieciowe itp.. Sporo komentatorów głowi się, czy również tak się stanie w wypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.
Daniela Hantuchová, tenisistka
Takie stwierdzenie nie jest wszakże pozbawione podstaw. Od paru lat na turniejach popisuje się młodziutka tenisistka z Małopolski - Agnieszka Radwańska. W czasie, gdy zaczęła wygrywać, przed TV dopingowało ją coraz więcej ludzi. Niestety, statystyka widowni była o wiele niższa, niż w przypadku zwycięstw Orła z Wisły. Można powiedzieć, że jest to wynik niskiej atrakcyjności tej dyscypliny sportowej. Tenis (nawierzchnia kortu tenisowego) to niestety nie skoki narciarskie, które elektryzują widzów, gdyż stanowią miks dowodzenia niezwykłej odwagi zawodników i twardej rywalizacji. Trwające po parę godzin mecze tenisowe umieją znużyć nawet największych twardzieli.

Jednakże okazja na zwiększenie popularności tej dyscypliny w Polsce jeszcze jest. Nie tak dawno najsilniej Polaków zainteresował młodziutki Jerzy Janowicz, który wspaniale się wykazywał na słynnym turnieju w stolicy Francji. To uczyniło, że całkiem dużo rodaków oglądało tenis live w sieci i TV.

Kliknij zamieszczony tu (https://sklep.start.waw.pl/bagazniki-do-przewozu-rowerow/32-bagaznik-do-przewozu-rowerow-start.html) odnośnik kierujący do podobnego studium - ono bez dwóch zdań również okaże się dla Ciebie niebanalne!Zobacz również

Rozwój tenisa ziemnego w Polsce

Odzież sportowa
Jakie zawody sportowe są najchętniej oglądane przez rodaków? Z pewnością piłka nożna, wbrew temu, że nasi piłkarze kiepsko pokazali się podczas Euro 2012. Na drugiej pozycji znajdują się skoki narciarskie. To mało znana dziedzina, która została mocno rozreklamowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego najlepszych występów były oglądane przez rzesze Polaków. To znana sytuacja, że sukcesy w danej dyscyplinie przekazują zainteresowanie nią szerszej widowni. Analogicznie wygląda tenis live.


Spory odsetek komentatorów tego prestiżowego sportu uważa, że młodzieniec wykazuje tak znaczący talent, że z całą pewnością będziemy świadkami w przyszłości wielu zwycięstw. Kto wie, może za parę lat polscy fani tenisa zobaczą swojego „Małysza”? (sklepy sportowe -
To się dopiero okaże, a już teraz można zauważyć, że dużo młodych ludzi zapisuje się na naukę tenisa lub po prostu toczy tenisowe batalie z znajomymi na publicznych kortach. W internecie zaś działa kilka branżowych serwisów, na których publikuje się interesujące informacje o tej dyscyplinie. Do Google należy wstawić np. frazę mecze tenisa na żywo.
19/11/14, 07:07