Menu strony

Czym jest triathlon? Jakie są przepisy które odnoszą się do tej dziedziny sportu?

Triathlon to bardzo popularna dyscyplina sportowa, jaka jest kombinacją różnych dyscyplin, czyli pływanie, kolarstwo i bieganie. Czyli, zawodnik na początku płynie, następnie wsiada na rower, a na końcu biegnie.


Triathlon to typowy sport indywidualny, a wygrywa zawodnik z najlepszym czasem. Jednakże, jeśli start odbył się ze wspólnego startu, to wygrywa ten, który pierwszy jest na mecie. Zawodnicy pod żadnym pozorem nie mogą korzystać z zewnętrznej pomocy, oczywiście do tego rodzaju pomocy nie zaliczają się wolontariusze, jacy są odpowiedzialni za dostarczanie żywności na trasie. Zabronione są różne zespołowe taktyki, przykładowo polegające na tym, iż w czasie jazdy rowerem można zminimalizować opór powietrza. Zawodnik nie może używać szklanych butelek, a jednocześnie sprzętu elektronicznego, wyjątkiem jest zegarek.


Zawodnik nie może robić niczego, co może powodować niebezpieczeństwo dla siebie oraz pozostałych uczestników.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, to odwiedź www ochrona lakieru wrocław a tam czekają na Ciebie informacje warte zainteresowania. Zobacz je - będziesz niezwykle zadowolony.

Jednak dobrze wiedzieć, iż każda tego rodzaju impreza rządzi się trochę zmodyfikowanymi zasadami, które są zawarte w danym regulaminie. Tak się dzieje, że każde zawody są inne, oznacza to, że odmienna jest trasa, teren lub pora roku. Zdecydowana większość złamań przepisów ma związek z kosztownymi karami czasowymi, od jednej do dwunastu minut, ale i to
trening
zależy od różnych czynników, jak waga naruszenia przepisów oraz długość wyścigu. Każdy z zawodników musi bardzo solidnie przygotowywać się do danych zawodów, bo są one bardzo wymagające. Z nimi Ci się uda.

Każdy zawodnik ma inny sposób na plan treningowy triathlon, od tego bardzo dużo jest zależne, czy zawodnik będzie najlepiej przygotowany do zawodów a może jednakże nie trafi z przygotowaniem lub będzie zbyt zmęczony okresem przygotowawczym. Żeby najkorzystniej wypaść należy więc właściwie opracować plan treningowy i realizować go z konsekwencją. To nieodzowne, aby zmaksymalizować swoje szanse na uzyskanie najlepszego rezultatu. W każdej sportowej dziedzinie, również w triathlonie, są uczestnicy mający miano faworytów, ale mniej znani uczestnicy zawodów dzięki właściwemu podejściu do treningów są w stanie zdziałać naprawdę wiele. Jak widzimy więc jest to niezwykle istotne.
18/11/29, 07:43