Menu strony

Spływ kajakowy

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można snuć plany, jak spędzić te sobotę i niedzielę wolne od stresu, nauki i codziennych obowiązków. Latem jest dużo okazji by spędzić weekend aktywnie, najlepiej na łonie natury z najbliższymi. I wcale nie trzeba wybierać się gdzieś daleko, aby ten czas atrakcyjnie spędzić. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Na terenie Polski jest dostępnych kilka atrakcyjnych dystansów. Jednak jeśli jeśli brak nam czasu na dłuższy wypad lub nie mamy doświadczenia w nie uprawialiśmy wcześniej tego rodzaju sportu, można wybrać się na spływ kajakowy wzdłuż rzeki Pilica. Pilica to rzeka zlokalizowana w południowej i środkowej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki wynosi 319 km. Bieg turystyczno rekreacyjna.

Starczą dwa powiązane ze sobą luźno słowa: kajaki Pilica, by dać się porwać różnym atrakcjom, które można napotkać aż na trzech interesujących trasach o różnym dystansie: - Budy Michałowskie- Warka- odległość 16 km - Białobrzegi- Warka- długość 28 km - Przybyszew- Warka- długość 37 km

Można wybrać odpowiednią trasę, a wycieczkę dodatkowo urozmaicić biwakiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić miły letni wieczór, oglądając wyjątkowo piękną drzewa i trawy i widoki w tamtych okolicach. Wpisując w internetowej wyszukiwarce "kajaki Warka" lub "pilica spływ" można znaleźć szereg ofert firm, które realizując wycieczki kajakiem, urozmaicają je ogniskami, zrywaniem jabłek. Co ważne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, zapewnia także transport na miejsce wpłynięcia kajaku na rzekę. Ceny są również atrakcyjne. Przykładowo wynajem całego wyposażenia od rana do wieczora wynosi 150 zł. Można także zapytać co warto zobaczyć na podczas wycieczki. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zatrzymać się przy brzegu i zwiedzić niepowtarzalne zabytki architektoniczne. sprzęt wypożycza się w Warce, a potem już hej przygodo.

Zobacz również

Wybierając się na wycieczkę w góry warto zakupić właściwe ubranie

snowboard na śniegu
Szeroko rozumiana turystyka górska na pewno należy do zdecydowanie najbardziej interesujących aktywności fizycznych, jakim tylko może oddawać się dosłownie każdy z nas. W końcu wyprawy po wysokich górach to zawsze niezapomniane przeżycie, podczas którego można cieszyć się przede wszystkim wspaniałymi widokami i jednocześnie przekonać się, jak sami jesteśmy w stanie radzić sobie z najróżniejszymi trudnościami, z którymi często spotykamy się na szlakach.


Spływ kajakowy to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale również świetna forma na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można opowiadać wieczorem.

Chciałbyś poznać coś równie ciekawego? Super, ta strona www last minute z niemiec na pewno okaże się dla Ciebie wartościowa, ponieważ znajdziesz tam wiele podobnych danych.

/J]
21/02/27, 07:24