Menu strony

Jak unikać słabych filmów

kino
Film to dość popularna rozrywka, dostępna od dawna. Od kiedy panowie Lumiere upowszechnili swój twór zwany kinematografem, ruszające się obrazy zyskały sobie niezwykłą sławę.

Szukasz dodatkowych informacji na prezentowany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej charaktery magazyn a zobaczysz, że to było niezwykle łatwe.

Trudno się dziwić, bo to bodaj najlepiej przyswajalna wizja świata wykreowana przez innych ludzi. Książki czyta się dość mozolnie i rzadko są tak nieskomplikowane, jak lwia część filmów; muzyka zaś nie pozwala nakarmić niczym oka.


Zobacz również

Użytkowanie rezerw muzyki użytkowej

Pod zrozumieniem muzyki użytkowej kryje się muzyka powstała na użytek społeczności a przede wszystkim w intencjach komercyjnych. Sporządza się ją bowiem do kin, gier komputerowych, a też reklam. Podstawowym celem muzyki użytkowej jest powiększenie zainteresowania danym artykułem, czy usługą.


Film daje jedno i drugie, a do tego w łatwy sposób ukazuje to, co chciał pokazać twórca scenariusza, nie pozostawiając luk na żadne niedomówienia. Dzisiejsze filmy są wizjonerskie, nasycone niesamowitymi efektami, a dźwięk jest stworzony w sposób, który, przy użyciu sali kinowej bądź nagłośnienia domowego, najzwyczajniej wciska w fotel.

To dotyczy najlepszych filmów, bo oczywiście jest też wiele słabych. Zanim więc wybierzemy się do multipleksu oddać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na obraz, który może się nam po prostu nie podobać, słusznie jest przeczytać kilka jego recenzji. Teoretycznie jest to możliwie bezstronny opis tego, o czym opowiada produkcja i jakie emocje może wywołać w odwiedzającym kino.

Wciągający artykuł? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to zerknij także na podobne witryny (http://www.solon.com.pl/) posiadające zbliżone tematy - one całkowicie Cię pochłoną.

Filmoznawca jest jednak tylko człowiekiem i tworząc recenzję w ten czy inny sposób podpiera się swoim gustem i doświadczeniami, toteż kilka recenzji tego samego obrazu może się dość różnić. Słusznie jest zobaczyć kilka samodzielnych portali na temat bieżących produkcji filmowych, gdzie recenzenci opisują świeże wrażenia z wizyty w sali kina, lub fora maniaków kinematografii, gdzie również poznamy wiele ocen – nie zawsze rzetelnych, ale zwykle dość szczerych. Recenzje filmowe są bardzo pomocne w doborze repertuaru, z którym widz chciałby się zapoznać.

Oczywiście poza oceną obrazu: dobry, niedobry, istotne jest dla oglądającego coś jeszcze. Bo jeden lubi komedie, a drugi horrory. Tylko czasem sam tytuł filmu sugeruje, co zobaczymy na ekranie w sali projekcyjnej, dlatego przynajmniej pobieżnie warto przyjrzeć się, o czym jest ta produkcja. Najbardziej popularnym gatunkiem kinowym, który nie rozczaruje lwiej części oglądających, są filmy przygodowe. Twórcy takich produkcji mocno starają się o to, by na ekranie przeplatały się sceny wesołe, smutne i takie, które po prostu mają za zadanie przytłoczyć widza i sprawić, żeby podobało mu się to, co widzi.
19/04/27, 07:20