Menu strony

Które mydełko jest tworzone manualnie od 2000 lat oraz jego skład jest od takiego czasu niemalże niezmieniony?

Czy też rozumiesz, jakie mydełko było jednym z pierwszych na świecie? Historia jego wytwarzania sięga czasów fenickich, jest produkowane manualnie od 2000 wiosen w tym samym obszarze.
kamienie szlachetne


wakacje - perspektywa


W Syrii, w mieście Aleppo. Mydło to nazywa się Alep.


mydło aleppo


Ciekawostką jest to, iż mydło Aleppo pływa na cieczy. Skład chemiczny mydła jest bardzo łatwy: olejek laurowy, oliwa z oliwek i jakiegoś wariantu mieszanka spieniająca. W obecnych czasach rolę tę spełnia wodorotlenek sodu. To właśnie między innymi wyjątkowo łatwy skład mydła Aleppo jest jednym z motywów jego nie słabnącej od tysięcy wiosen popularności. Jednak to nie wszystko, mydło Aleppo jest też cenione za swe właściwości antybakteryjne. Ciekawostką jest fakt, że do Starego Kontynentu mydło Aleppo zawitało ok. tysiąc lat temu, jednak pewną popularność w naszym kraju mydło Aleppo uzyskało dopiero w XX wieku. To być może nieco dziwne, iż takowe dobre syryjskie mydło Aleppo jest tak niewiele znane w naszym kraju. Szczęśliwie wszystko podąża w korzystniejszym kierunku i mydło Aleppo zaczyna zdobywać renomę również i w naszym kraju.


Jednak z jakiego powodu właściwie mydło Aleppo jest aż tak dobre? Co w nim takowego jest? Otóż obecny w nim olej laurowy odpowiedzialny jest za cechy antyseptyczne. Dlatego także mydło Aleppo jest zalecane do mycia buzi, także przez młode osoby, które mają problem z trądzikiem.
Jako iż mydło Aleppo posiada odczyn zasadowy, a cera kwaśny, zawsze po jego użyciu powinno się przemyć twarz ponadto tonikiem. Odmienny sładnik mydła Aleppo, zatem oliwa z oliwek, jest od długiego czasu znana ze swoich właściwości nawilżających.
19/09/09, 07:23