Menu strony

Których danych wytwórcy ubrań nie zamieszczają na etykietce?

W dniach, gdy szczególną uwagę zwracamy na sprawy powiązane z ochroną środowiska, nieco mniej dosadny nacisk kładziemy w tym kontekście na stosowane poprzez siebie ubrania.


Jest tak z powodu zwykłego przyzwyczajenia, deficytu funduszy na takie sprawy czy z powodu braku szacunku albo braku wiedzy.


Czym w zasadzie mogą być ubrania ekologiczne? Otóż określenie to nie tyczy się jedynie samego surowca, z jakiego wykonane jest takie odzienie. Tu chodzi o coś więcej, np. funkcjonuje w niniejszym temacie kwestia przemiany bawełny na bambus, choć mówi się także, że do jego uprawy używa się ogromne ilości pestycydów. Czy bambus jest względem tego w większym stopniu ekologiczny niż bawełna? Innym przykładem na prawdopodobnie wyłącznie hałas medialny dotyczący produktów jakimi mogą być ubrania ekologiczne (obejrzyj te ubrania) jest sprawa rodzaju lakierów stosowanych przy ich tworzeniu. Osobną sprawą jest też samo przewiezienie ubrań. Cóż z tego, że wykonywane są odzienia ekologiczne w sytuacji, kiedy do ich transportu w bardzo dużym stopniu zanieczyszcza się środowisko? Tego typu informacji nie odnajdziemy na etykietce. Ciekawy artykuł na taki temat stworzył dziennikarz z Wall Street Journal.


torebka


Zobacz również

Damskie ubrania na zimę - w jaki sposób ciepło się ubrać?

moda damska
Niedługo zaczną się zimowe tygodnie. Meteorolodzy twierdzą, że czekają nas bardzo małe temperatury i duże opady śniegu. To sprawia, że najwyższy czas, by udać się do sklepu.Bez wątpienia najważniejszym wyborem dla niewiasty jest ciepły płaszcz zimowy.


Niemniej jednak faktem jest to, iż przykładowo sweterek niemowlęcy jest w większym stopniu przyjazny środowisku niż taki wytworzony z tworzywa nienaturalnego. Prawdą jest także to, że ubrania z tego typu materiału są dużo bardziej przyjemne w noszeniu. Dlatego też o wiele korzystniej stanie się, jeśli dla naszego małego dziecka kupimy sweterek niemowlęcy wytworzony z surowca naturalnego, ekologicznego niżeli ze nienaturalnego - uroczy sweterek niemowlęcy.


W niniejszym temacie nie ma miejsca na jakiekolwiek polemiki.

Kiedy będziesz szukać innych tego typu danych na temat omawiany w niniejszym wpisie, to wejdź tu obuwie medyczne - z pewnością te artykuły również Cię zainteresują!

Przecież tutaj idzie o dobro potomstwa. Przeto także przykładowy sweterek niemowlęcy musi zostać przyjemny w używaniu.
19/06/08, 07:32