Menu strony

Domowa salka do ćwiczeń

Niewątpliwie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to duży komfort. Wypadałoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego taka siłownia powinna się składać?Fundamentem każdej siłowni, także własnej na pewno jest atlas wielofunkcyjny.


ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni
Urządzenie to umożliwia trening siłowy niemalże wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak i ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (okazje na kulturystyczny sklep internetowy- https://www.sklep.sport-max.pl/) (np ten: o2market - oferta atlasów do ćwiczeń) łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd naturalnie jego szeroka funkcjonalność.

siłownia
Właśnie dlatego konstruowanie domowej siłowni trzeba rozpocząć od atlasu. Zajmuje on dość niewiele miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest sporym atutem w przypadku, jeżeli siłownia ma stanąć w domu.

Dodatkiem do atlasu jest przykładowo gryf łamany. Przyrząd ten można zamocować generalnie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy też w drzwiach – tutaj potrzebny będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na ćwiczenie ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Prócz sprzętów siłowych, wypadałoby zatroszczyć się także o sprzęty z kategorii fitness, dla zachowania dobrej kondycji. W tym wypadku sprawa jest prosta – wystarczy zdecydować i dokonać wyboru między trenażerem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania pozwalają na zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, ćwiczenia na bieżni modelują też partie mięśni łydek, ud i pośladków.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w ofercie (https://dominikkania.pl/oferta/dieta-dla-cukrzyka/)? To naturalnie zbliżona tematyka, zatem z pewnością także żywo Cię zaciekawi.

Orbitrek kettler (orbitreki z ergometrem) natomiast daje nieznacznie większe możliwości. Forma treningu także opiera się na biegu, jednakowoż w trakcie ćwiczeń angażowane są także ramiona, co odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem też do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy orbitrek, trzeba zadecydować samodzielnie.
20/12/09, 07:22