Menu strony

Elegancka koszula to zazwyczaj dopełnienie idealnego ubioru stylowego mężczyzny

Na pewno wiele osób zna sławetne sformułowanie Coco Chanel, iż moda przemija, a styl pozostaje. Zacytowane słowa można rozumieć dla przykładu w taki sposób, iż pomimo rozlicznych przemian, które zachodzą w modzie, niektóre z jej elementów pozostają takie same. Ilustracją tego, co w modzie nie ulega zmianom mogą być męskie koszule. Generalizując nie można co prawda powiedzieć, iż wygląd koszul nie zmienia się w żaden sposób. Podając przykład ozdobne kołnierzyki modne są w niektórych chwilach, ale nie zawsze. Identycznie sytuacja przedstawia się w przypadku wzorów na koszulach, które ulegają przemianom na skutek aktualnej mody. Bardzo modne kilka lat temu koszule o wzorach hawajskich dzisiaj w praktyce są już całkowicie niespotykane. Zmieniany jest również fason koszul, a co więcej różnorakie inne ich elementy.
kołnierz
Możemy więc zadać sobie pytanie, w jaki sposób dopasować koszulę, żeby była ona odpowiednia. W tym przypadku należy w pierwszej kolejności dobrać ją do reszty stroju. Równie ważne jest kierowanie się własnym gustem, aby po prostu odpowiednio czuć się w ubraniu. Jeśli dla przykładu zamierzamy sprawić komuś koszulę w prezencie, warto jest zastanowić się, do których fragmentów ubioru obdarowanego będzie ona pasować.

Korzystnie jest także skorzystać z rad, jakich niewątpliwie udzieli nam ekspedient w sklepie. Co oczywiste czasami lepiej jest powściągnąć własną wyobraźnię,
koszula
na przykład w kwestii tego, jakie koszule naszym zdaniem ma zakładać bliska nam osoba i zwyczajnie ją o to spytać. Mówiąc lekko ironicznie nie każdy podarunek musi być udany, równie istotne są intencje darczyńcy.


Zobacz również

Aktualne ubrania na topie w modzie męskiej na każdą okazję dla każdego chłopaka

mężczyzna
Mężczyzna dbający o siebie i swój wygląd to pragnienie każdej dziewczyny. Natomiast nie wszystkie potrzebowałyby mieć faceta, który przebywa w toalecie, przed lustrem i pod prysznicem więcej czasu niż one. Kim tak faktycznie jest i jak powinien wyglądać ten cudowny mężczyzna?


Wracając do wspomnianego już zagadnienia, jakim są ozdobne kołnierzyki, stanowią one bardzo interesujący dodatek do koszul. Co oczywiste nie do każdego stroju będą one właściwe, jednak mogą przysporzyć uroku każdej koszuli. Ozdobny kołnierzyk może przykładowo stanowić ciekawy dodatek pozwalający na rezygnację z założenia krawatu. Jak to w licznych przypadkach bywa, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Być może ciekawym pomysłem jest wymyślenie przykładowo autorskich wzorów, których wyszycie na kołnierzu możemy zlecić. Takie wykończenie koszuli z pewnością będzie przykuwało uwagę i nada wyrazu w praktyce każdemu strojowi.
19/09/03, 08:06