Menu strony

Jak dbać o stopy?

Na nieszczęście nie jest to pytanie, jakie zadajemy sobie dosyć często. Prowadzi to do problemów z bolącymi stopami, szpetnymi i bolesnymi odgniotkami, nieprzyjemnym zapachem a także stwardniałą skórą, jakiej nie chce usunąć nawet pumeks.


Lato


kosmetyki do stóp


Pielęgnacja stóp jest wyjątkowo ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Niżej znajdziesz nieco dobrych wskazówek, w jaki sposób troszczyć się o stopy i robić pedikiur. I pamiętaj! Zdrowe stopy odwdzięczą ci się również ładnym wyglądem. Gdy nie masz czasu na aktywność fizyczną, jaka pobudza także stopy, spróbuj kilku ćwiczeń specjalnie dla stóp.

Spójrz - zrobiliśmy specjalnie dla Ciebie kolejne hiperłącze do wpisu (http://boskabijoux.pl/k/bizuteria-damska/kolczyki-damskie/z-krzyzykami-damskie/). Tam odkryjesz dużo rzetelnych informacji na zaprezentowany tu temat.

Przeprowadza je się na siedząco: relaks dla stóp: rozluźnij mięśnie oraz stawy stóp za pomocą potrząsania nimi, tak jakbyś rozluźniała przykładowo stawy jak też mięśnie dłoni, na koniec pomachaj paluchami u jednej stopy, potem u drugiej. Miej na uwadze, że zwyczajne chodzenie jest niezmiernie dobrym ćwiczeniem dla stóp. Uważaj z kolei na bieganie. Kiedy masz problemy z krążeniem, kośćmi bądź stawami – wybierz mniej obCiążający stopy trening.


Zobacz również

Twój pofil jest Twoją idealnąwizytówką

kosmetyczka wrocław
Zapewne zgodzisz się z maksymą mówiącą, że Twój profil jest Twą oznaką. Przecież od wieków znasz przysłowie: "jak Cię widzą, tak Cię piszą". Jeżeli przykładowo masz kiepski dzień, jesteś zmęczona codziennością i nie masz ochoty na dokładne wybieranie ubiorów, Twe znajome z pewnością zaraz to zauważą.


Na pewno zmartwią się, spytają o to, co Cię trapi pomoc.


Stosowne nawilżenie skóry stóp po umyciu jest niesłychanie istotne, dlatego kupując kosmetyki do stóp, zwracaj uwagę na składniki. Najodpowiedniej nabywać kremy zawierające naturalne oleje roślinne a także mineralne. Kremy do stóp częstokroć zawierają również lanolinę. Do mycia używaj specjalnie do tego przeznaczonych płynów mieszczących kwas mlekowy. Zwykłe, codzienne dbanie o stopy nie wystarczy, jeśli: dojdzie do urazu stopy, pokaże się grzybica stóp bądź paznokci, na stopach pojawią się brodawki, masz kłopoty z krążeniem, masz cukrzycę.


Wtedy nieodzowna będzie wizyta u medyka: konsultacja, specjalistyczne leczenie albo profilaktyka (jest to szczególnie istotne w wypadku cukrzycy i grzybicy stóp).
20/06/02, 07:58