Menu strony

Kolorowanki dla najmłodszych

Lato w naszym kraju bywa dżdżyste, zima trwa długo, dobrze zatem mieć pomysły na dla maluchów na te momenty. Dobrze też, żeby te zabawy nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Włóżmy trochę wysiłku w to, żeby rozrywki były wciągające i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to ogromnego wysiłku, bo te warunki spełniają na przykład kolorowanki.


dzieci
Możemy je kupić w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Często poza obrazkami do kolorowania zawierają też różne historyjki, które możemy czytać dziecku, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem można wybrać ich kilkanaście i trzymać gdzieś w domu na czarną godzinę. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzebujemy chwili spokoju, to doskonały sposób, aby zająć malucha czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby znaleźć też odpowiednie kredki - takie nie zawierające żadnych szkodliwych barwników.


Malowanki dla dzieci to rozrywka rekomendowana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Ćwiczy koordynację, wykształca dokładność, uczy kolorów. Dla dzieci zaznajomionych z trzymaniem kredek o wiele łatwiejsza jest nauka - kursy maturalne historia pisania liter. To bardzo ważne, Aby zapewniać pociechom takie zabawy w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że o wiele więcej jest u maluchów kłopotów z pisaniem, rysowaniem i innymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieci potrafią korzystać z komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Wystarczy tylko poświęcić trzydzieści minut dziennie na czytanie czy malowanie razem z maluchem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj szczegóły (https://boskabijoux.pl/k/bizuteria-damska/kolczyki-damskie/pozostale-kolczyki-damskie/) na ten temat - informacje okażą się z pewnością bardzo wciągające, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Z pewnością w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego umiejętności.
Opracowanie: G.S.
21/07/09, 07:38