Menu strony

Pomysły na spędzanie wolnego czasu dla dzieci oraz rodziców, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak co roku, gdy trzeba zapewnić naszym pociechom jakieś atrakcje z okazji przerw w szkole, czy to z okazji przedłużonych weekendów świątecznych, czy wakacji, bywa czasem trudno o jakiś pomysł. Czemu planować wszystko na ostatnią chwilę, znowu wymyślać coś na daną chwilę.

kajaki, woda
Często przez presję czasu wybieramy miejsca, jakie pewnie i dają jakąś frajdę dzieciom, jednak nam już niekoniecznie. Postarajmy się w tym roku znaleźć wcześniej ciekawe miejsca do odwiedzenia oraz atrakcje, jakie sprawią radość nie tylko dzieciom ale także nam samym. Doskonałym pomysłem na zapełnienie wspólnie czasu jest pływanie kajakiem albo pontonem. Warto wziąć udział w wycieczce jedną z licznych rzek, tym bardziej w górskim terenie okaże się to atrakcyjne za sprawą bliskości gór, a co się z tym wiąże pięknych widoków. Dolina Rospudy posiada w tym temacie wiele do zaoferowania. Wśród wielu możliwości bardzo ciekawym miejsce jest bardo spływ kajakowy w którym można w tych okolicach brać udział, jest faktycznie wart polecenia- zobacz.

Zobacz również

Ciekawe imprezy integracyjne w Trójmieście

paintball gdynia stocznia
Gdy myślimy o bałtyckim wybrzeżu, części z nas na myśl przychodzą małe miasteczka, które jedynie w wakacje odwiedzane, w okresie zimowym pozostają opustoszałe. Lecz odmiennie sprawa prezentuje się w wypadku Trójmiasta, w które poczet wchodzą aż trzy duże miejscowości.


Przez to, iż stopnie trudności można wybrać dowolne, jest to świetna rozrywka nie tylko dla najmłodszych, lecz też dla dorosłych. Stan wód Nysy Kłodzkiej pozwala na spływy w tych okolicach pomiędzy marcem a październikiem, przez co mamy bardzo długi termin żeby móc znaleźć odpowiednią dla nas datę spływu. Jeśli już jesteśmy w dolinie Rospudy gdzie jest całkiem sporo interesujących miejsc do zwiedzenia, warto zgłębić tą okolicę. Dzieci pewnie nie lubią zwykłego zwiedzania, ale za to zwiedzanie kopalni złota to już inna sprawa. Taką kopalnię możemy właśnie zwiedzić w Złotym Stoku. To niesamowicie ciekawe miejsce zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Spacer korytarzami kopalni, poruszanie się po niej łódką albo też przejażdżka podziemną kolejką to ciekawy sposób na spędzenie tu czasu-

kobieta i mężczyzna w kajaku
Na pewno wszystkich zainteresuje historia tego miejsca, gdyż wydobywano tu złoto, lecz także rudę arszenikową, używanej do wyrobu bardzo znanej trucizny - arszeniku. Na miejscu też znajdziemy podziemny wodospad czy basen do płukania złota. Jeśli już jesteśmy w kopalni w Złotym Stoku dobrze jest zajrzeć również do pobliskiego Parku Linowego. Ostatnimi czasy to całkiem popularna rozrywka, natomiast trudno jest znaleźć park linowy w podobnej scenerii jak tutaj, czyli w starym kamieniołomie. Różne stopnie trudności zjazdów i tras powodują, iż każdy znajdzie tam dla siebie rozrywkę.

Gdy szukasz dokładnych wiadomości, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem (http://www.btune.pl/tabela-przyrostow/). Odnajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Znajduje się tu specjalna ścieżka dla najmłodszych, ale także zjazd na linie długi na 1080 metrów dla osób z dużą wprawą. To tylko nieliczne atrakcje tego regionu. Dobrze jest poszukać ciekawych miejsc i odkrywać je wraz z dziećmi.
20/04/28, 07:56