Menu strony

Urządzamy gabinet kosmetyczny

Salon kosmetyczny to interes, który zawsze znajdzie odbiorców. Rozmach zamierzanego przedsięwzięcia zależy oczywiście od ilości pieniędzy, którymi dysponujemy. Nie musimy jednakże wkładać setek tysięcy złotych, ażeby ruszyć z działalnością. Im większy lokal, tym prościej go zaaranżować oraz w przyszłości rozszerzać obszar usług. 40 metrowe pomieszczenie zupełnie wystarczy, by ruszyć z podstawowymi kosmetycznymi usługami. Powierzchnię, którą mamy do dyspozycji, koniecznie należy podzielić na odcinki, w których odgraniczony będzie zakątek do robienia manicure, oddzielone od reszty miejsce z komfortowym fotelem do wykonania pedicure jak też autonomiczny pokój do kosmetyki buzi, depilacji albo wykonywania masażu. W dobrym gabinecie piękności przyda się łazienka. Albowiem czynsze wynajmu nie należą do tanich, warto tak zaplanować nawierzchnię, by z jednej strony wszelki metr kwadratowy zdołał na siebie zarabiać, zaś z drugiej góra stołów, krzeseł i szafek nie ograniczało poruszania się w nim. Odpowiednio zaadaptowane pomieszczenie powinno być jasne, proste w utrzymaniu jak też wywołujące wrażenie sterylnego. Jeżeli mamy możliwość, wyselekcjonujmy lokal na parterze - łatwo będzie go wyeksponować za pomocą witryny. Kolejna sprawa to lokalizacja biznesu. Centrum jak zawsze jest interesujące, nie musi być jednak wymarzonym miejscem na rozkręcenie działań i zdobycie dużej ilości klientów. Peryferie miasta także mogą okazać się lokalizacją doskonałą, w szczególności gdy w okolicy nie brak osiedli bloków lub budynków jednorodzinnych. Oprócz palety produktów koniecznych do wykonania określonych zabiegów konieczny jest sterylizator kosmetyczny do przyrządów kosmetycznych, masażer do stóp oraz jednorazowe: czepki chroniące włosy, bielizna (niezbędna przy epilacji), japonki (do wyschnięcia pedikiur) oraz kapcie czy ochraniacze, ażeby klienci nie wkraczali w butach do strefy zabiegów na twarz i ciało.

Zobacz również

Dobra piana z mydła jako fundament golenia

codzienne ćwiczenia
Dobra piana to fundament golenia i kluczowy element do dobrze usuniętego zarostu i nie podrażnionej skóry.


Mydła do golenia mogą posiadać konsystencję twardą, lub gęstość kremu, skład pozostaje na podstawie gliceryny, różność polega w przedkładanej formie użytkowania i procedurze sporządzania piany.


Łagodnie perfumowane mydła i kremy do golenia bezbłędnie zmiękczają zarost i umożliwiają bardzo gładkie golenie.

Wypada zaopatrzyć się również w lakiery hybrydowe (www.indigo-lubuskie.pl/) sklep jaki je oferuje z pewnością odnajdziemy w internecie.
18/08/31, 07:20