Menu strony

Śnisz o tym, aby być pisarzem i wydawać powieści? Przedstaw swe dzieło w odpowiednim wydawnictwie

Literatura cieszy się w Polsce wzrastającym zainteresowaniem, statystyki mówią, że coraz więcej osób: tak i dzieci, jak i dorosłych, czyta powieści. Nie brakuje także osób, które marzą o tym, że pewnego dnia same staną się znanymi autorami i będą prezentować swoje książki na spotkaniach autorskich. Czy istnieje sposób, by spełnić takie marzenie? Oczywiście, że tak!

Tworzysz do szuflady? Wyślij do wydawnictwa! W Polsce jest wiele uzdolnionych osób, które tworzą wiersze lub opowiadania, a następnie kryją je w przysłowiowej szufladzie. Zazwyczaj są to osoby zbytnio nieśmiałe, aby uwierzyć, że to co tworzą, mogłoby spotkać się z zainteresowaniem czytelników. Mimo wszystko rynek wydawniczy w Polsce ma się coraz lepiej, wydawcy naprawdę łaskawym okiem spoglądają na utalentowane debiuty. Szuka się czegoś fajnego, co tchnie w literaturę trochę świeżości. Przez to warto odsunąć skromność i zaprezentować swe dzieła wydawcom, jeśli okażą się naprawdę dobre, na pewno znajdzie się ktoś zainteresowany ich wydaniem. Sprawdź tutaj.

gdzie wydać książkę
Gdzie wydać książkę? Wiele osób, jakie ukończyły już powieść, zadaje sobie pytanie, gdzie może wydać swoją książkę. Trzeba zaznaczyć, że rynek wydawniczy okazuje się bardzo rozległy i obejmuje setki małych bądź większych wydawnictw. Wśród nich znajdują się wydawnictwa czołowe i doskonale rozpoznawane, jak również mniejsze domy wydawnicze, jakie wydają przede wszystkim literaturę niszową. Warto pamiętać, że wciąż powstają nowe wydawnictwa, które nie pozyskały jeszcze znanych autorów i mogą być zainteresowane debiutantami. Chcąc wysłać swój rękopis do wydawnictwa, należy zaznajomić się z charakterystyką pozycji wydawanych przez daną jednostkę, gdyż pewne wydawnictwa specjalizują się w literaturze dla dzieci lub w horrorach i nie ma po co słać do nich romansu - ebookred.pl/wydaj-ksiazke.html.


Zobacz również

Książki na wakacje

książki
Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim urlopy, podróże i wypoczynek. Wakacyjny relaks to idealny moment, żeby zatracić się w ciekawej lekturze. W gąszczu tytułów trudno jednak wybrać najlepsze pozycje. Jakie książki warto zabrać ze sobą na wakacje?

Chcesz wydać za swoje pieniądze?
Pragnienie bycia pisarzem jest tak duże, że dużo osób chce wydać książkę na swój koszt. Jeśli jest się zainteresowanym wspomnianą metodą wydania utworu, trzeba poszukać wydawnictwa, jakie wydaje książki ze współfinansowaniem albo na całkowity koszt pisarza. W takim wypadku pisarz ponosi koszty korekty, składu, jak też druku książki. Ważąc się na taką alternatywę, trzeba zachować dużą ostrożność, aby nie ponieść kolosalnych kosztów. Warto porównać kilka propozycji, by znaleźć tę najkorzystniejszą dla pisarza i dopilnować, by wszystkie prace przy książce zostały wykonane bardzo profesjonalnie.
20/05/05, 08:41