Menu strony

Potrawy z produktów, które każdy człowiek ma w kuchni - innymi słowy w jaki sposób stworzyć "coś z niczego".

Zazwyczaj pamiętamy o tym, ażeby przy okazji przeróżnych świąt tudzież dni ustawowo wolnych od pracy zrobić większe gabarytowo zakupy spożywcze. Lecz dla zapominalskich prawie pusta lodówka to nic strasznego. Mnogość osób w swoich kuchniach ma artykuły, z których można przyrządzić odżywcze dania i pyszne przekąski. Mąka, ryż, makarony, przyprawy, warzywa i innego typu dodatki wystarczą do prostych przepisów.


sprawdź więcej
Nie za każdym razem po pracy lub szkole pamiętamy o tym, żeby wykonać zakupy. Na domiar złego - jeśli już na nie się wybierzemy, nie zawsze pamiętamy o wszelkich artykułach, które mieliśmy nabyć. Przychodząc do domu okazuje się, iż chłodziarka (zobacz: chłodziarka do wina do zabudowy) albo świeci pustkami czy też brakuje nam ważnego składnika do naszej ukochanej potrawy. Co wtedy potrafimy zrobić? Naprzeciw wychodzą nam lubiane i słynne przepisy, które każdy człowiek może wykonać wykorzystując zapasy ze spiżarki tudzież zupełnie istotne produkty. Pierwszą taką potrawą są zrazy z kaszy gryczanej, gdzie to mieszamy wymienioną kaszę, 1 jajko, starty żółty ser i bułkę tartą do zagęszczenia masy.

Kotlety na talerzu
Ogół podsypujemy ziołami i smażymy na oleju do zrumienienia. Jest to ogromnie proste i dobre danie. Następnym przykładem na to, iż można wyczarować coś z niczego są waniliowe naleśniki, gdzie to mieszamy jajko, mąkę plus mleko do zaistnienia odpowiedniej konsystencji a następnie dodajemy waniliowy aromat do ciast (polecany serwis (zobacz utylizacja azbestu) internetowy Smaczny.pl). Zapach, który unosi się w powietrzu podczas smażenia jest niesłychany. Prócz potrawy, którą są waniliowe naleśniki, mamy także coś dla mięsożerców. Otóż przy pomieszaniu kilku liści sałaty lodowej i ścinków kurczaka pozostałych w zamrażarce, jesteśmy w stanie wyczarować zachwycające danie, jakim jest sałatka z kurczakiem. Prócz tego przygotujemy sos z majonezu i jogurtu i przeto wyśmienitą potrawę mamy gotową.

Jak widać, ażeby wyczarować coś smacznego w kuchni do skonsumowania, bez wyrafinowanych komponentów nie potrzeba nic okazałego. Wystarczy krztynka inwencji twórczej oraz odwagi. Nie bójmy się eksplorować nowych posiłków, właśnie bowiem z tego typu eksperymentów nieraz powstają najpyszniejsze potrawy.
20/07/22, 08:06