Menu strony

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas kupowania pończoch? Co jest istotne, jakie czynniki wpływają na dobór?

Wybieranie pończoch to kwestia o tyle trudna, iż każda z pań jest inna, ma inną sylwetkę, wiec nie istnieje jeden zawsze sprawdzający się schemat czy wzór, aby ustalić idealny rozmiar. Mimo to są pewne wskazówki, jakie pomogą dobrać jak najlepsze pończochy. Pończochy można dobrać przede wszystkim uwzględniając kilka czynników. Po pierwsze rozmiar, w dalszej kolejności waga albo budowa ciała. Ważna jest także docelowa wysokość manszety na udzie, oraz obwód ud na wysokości, gdzie znajdować się ma maszeta.


pończochy sklep
Będzie to szczególnie ważne w przypadku pań o bardziej okrągłych oraz miękkich udach, ale także dla tych, jakie posiadają bardzo szczupłą tą część ciała. Bardzo ważne, żeby zwrócić uwagę na markę, gdyż może mieć to niebagatelny wpływ na wybranie pończoch. W ten sam sposób, jeżeli pragniemy wybierać dobre pończochy sklep musi być dobrze wybrany, mamy w takim wypadku gwarancje trafionego zakupu. Często bowiem zdarza się, iż wyroby danego producenta wyróżniają się rozmiarem spośród innego typu dostępnych na rynku. To samo dotyczy wybranych modeli, ponieważ istnieją wyjątki choćby jeśli chodzi o szerokość manszety, a będzie to korzystne dla pań o udach, które mają przesadnie duży lub zbyt mały obwód. Bardzo istotne okazuje się również pytanie odnośnie tego, jakiego rodzaju pończochy są lepsze? Samonośne czy z pomocą pasa? Odpowiedź jest oczywista - jak wolimy. Są bowiem osoby, jakie nie wyobrażają się ściskania ud przez silikon z pończochy samonośnej, ale więcej znajdzie się na pewno osób, jakie nie wyobrażają sobie zakładania pasa. Decyzja zależy od każdego z nas. Najlepiej mieć jeden, jak również drugi rodzaj, chociaż należy przyznać, że mniej kosztują na pewne pończochy do pasa.


pończochy
Kolejna kwestia będzie taka, czy warto kupować pończochy nylonowe? Warto mieć na uwadze to, że nylon nie rozciągnie się praktycznie ani trochę, dlatego też przy wyborze rozmiaru należy kierować się wytycznymi producentów, ale biorąc poprawkę na swoje preferencje i budowę ciała. Dobrze wiedzieć, iż pończocha nylonowa może nieco się rozszerzać kosztem swojej długości, więc paniom o takim samym wzroście, z tym samym rozmiarem stopy jaki i identycznej wadze, lecz o różnej budowie nóg pończochy będą sięgały różnej wysokości na udzie. Widzimy więc, jak to istotne, aby dobrać właściwy model. W tym celu jak wybieram pończochy albo bodystocking sklep musi być dobrany pod kątem profesjonalizmu tak jak tutaj: polecamy stronę.
19/05/13, 07:39