Menu strony

Parę dobrych zasad przy wyborze fotografa?

Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne zdjęcia. W dobie internetu umieszcza się na różnych portalach prywatne fotografie. Mamy zamiar pokazywać przed innymi to, co lubimy, w jaki sposób przebiegał nasz urlop lub w jakim miejscu byliśmy na imprezie. Płeć piękna zachwala potomstwo lub wykonuje specjalne zdjęcia ukazujące je w różnych okolicznościach.

Gdzie znaleźć profesjonalnego fotografa?

Miejscem, które zrzesza fotografów jest portal maxmodels. Znajdziemy na niej amatorów oraz profesjonalistów. Jeśli nie mamy ochoty szukać fotografów w internecie warto poszukać czegoś w swoim mieście. W wielu przypadkach przy ośrodkach kultury pracują przeróżne koła fotografów. Fachowy fotograf na pewno powinien mieć własne portfolio, które jest wstawione w internecie lub gdy ma miejsce wizyta twarzą w twarz w formie albumu. W trakcie wizyty powinno się przedstawiać cenę usługi. Sesja fotograficzna w Warszawie w stosunku do okazji plasuje się przedziale cenowym 1,9 tys. w górę.

Pamiętajmy o opisaniu fotografowi, czego czego będziemy od niego oczekiwać to pozwoli na wstępne oszacowanie ceny usługi. analizując portfolio powinno się sprawdzić czy fotografie nam odpowiadają. Jeżeli nie widzimy siebie na miejscu osób fotografowanych często oznacza to, że styl fotografa nam nie pasuje. Zbyt duża ilość photoshopa także wpływa na charakter i jakość zdjęcia chyba, że jest to abstrakcja. Fotografowie mają różne specjalizacje np. sesje plenerowe lub zdjęcia produktów. Należy zapoznać się z profilem takiej osoby, aby zapoznać się z dyspozycyjnością i warunkami fotografa.

Jakie sesje są najchętniej wybierane

fotografia   Międzyzdroje
Najchętniej robionymi sesjami jest fotografia modelek. Firmy decydują się na reklamy produktów z modelkami, ponieważ przykuwają uwagę odbiorców. Nie tylko płci przeciwnej. Kolejną modną formą są fotografie ślubne. Młoda para chce upamiętnić te niezapomniane chwile na fotografiach. Oferowane sesje odbywają się najczęściej w pięknych krajobrazach oraz dokumentują upamiętniają całe wesele. Fotografujemy także kobiety podczas ciąży, chrzciny lub komunie święte. Fotograf pojawia się na każdej ważnej uroczystości, aby uwiecznić wspaniałe chwile z nią związane. Do innych często wybieranych sesji należy choćby fotografia produktowa w Warszawie.

A gdy chcemy wziąć ślub?

Najlepszych fotografów powinno się zaklepać mniej więcej dwa lata wcześniej. Aby nie martwić się brakiem wolnych terminów, dobrze jest rozpocząć poszukiwania chwilę po rezerwacji domu weselnego. Dlatego, że wszystko załatwiamy w Sieci, poszukiwania należy również rozpocząć właśnie od wyszukiwarki internetowej.

Przejrzyj portfolio

Zdolności fotografa oceniamy zwykle po obejrzeniu portfolio. Oprócz ślubnych ilustracji może też znajdować się tam fotografia katalogowa i reklamowa. Naprawdę musimy zagłębić się w zbiór zdjęć, jeśli styl nie zachwyca, jeśli mamy wątpliwości – wychodzimy ze strony.

Pomysłowe zdjęcia, niekonwencjonalne, dobrze obrobione – to plusy. Nawet gdy nie myślimy o ślubie kościelnym, powinniśmy obejrzeć zdjęcia zrobione w kościele. To wyzwanie dla fotografa i jeżeli nie ma z tym problemu, to znaczy, że ma umiejętności i talent.

Styl fotografii ślubnej

Niektórym parom zależy na spokojnych fotografiach bez szaleństw, inni zamierzają zademonstrować swoje poczucie humoru i w dodatku chcą być oryginalni. Styl fotografa powinien być podobny do pary planującej ślub. Nie każdy chce sentymentalnej sesji wśród zieleni. Jeżeli artysta ma pomysł na ciekawą sesję, której życzą sobie narzeczeni, to jest szansa, że zdjęcia będą udane.

Sprzęt fotograficzny

fotografia ślubna
Jeśli nie mamy pojęcia o sprzęcie fotograficznym, wypytywanie o niego nie ma sensu. Można jednak zapytać się dla zasady, czy fotograf posługuje się lustrzanką cyfrową i czy ma zapasowe akcesoria. Dla klientów ważne jest, czy nie wypełni się niespodziewanie pamięć w aparacie i czy w przypadku awarii, ma dodatkowy obiekty. To wszystko w kwestii sprzętu.

Ceny fotografii


Koszty są bardzo różne i zwykle trudno je zrozumieć. U niektórych zdjęcia ślubne są wycenione na tyle, co fotografia ślubna w Warszawie, inni chcą podejrzanie mało. Dobry sposób to sporządzenie listy wymogów, czyli ile czasu fotograf ma pracować, czy i kiedy państwo młodzi chcą plenerową sesję i inne – fotograf na tej podstawie wyceni swoje usługi dokładnie.
Źródło: http://www.pphoto.pl
Opracowanie: S.S.
19/11/05, 07:08