Menu strony

Na stopy dziecka - najfajniejsze kapcie dla niemowląt!

Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, że dzieciakom czasem ciężko jest sporo rzeczy wytłumaczyć. Dlatego też dość często dzieciaki biegają po domu bez kapci. Najprawdopodobniej jest im tak najwygodniej. Ale będąc rodzicami chcielibyśmy, żeby nasze dziecko miało na stópkach kapcie.


kapcie skórzane dla dzieci
Jeżeli chodzi o kapcie dla dziecka to powinniśmy je kupować z odpowiednią wiedzą. Jeżeli dziecko jest faktycznie małe, to kapcie powinny być wkładane – tak by nie mogły spaść ze stópek, bo wtedy dziecko nawet nie zauważy, że je zgubiło - . Dobrze byłoby również, żeby kapcie przypominały o postaciach z bajek. Mogą mieć wydrukowaną albo wyszytą jakąś postać z bajki, albo ogółem kształtem i kolorami przypominać postać z bajki. Dzieci wtedy z większą chęcią założą kapcie na stopy i nie będą po chwili ich zdejmowały. Dodatkowo, jeśli kapcie okażą się miłe w dotyku i nic nie będzie stopy dziecka w nich drapało, to nie powinniśmy się martwić tym, że dziecko nie zechce tego typu kapci, wręcz przeciwnie samo będzie przypominało, że musi ubrać kapcie.

Dla naszych dzieci

Gdy kupujemy kapcie dla dziecka zdecydowanie najlepiej kupować je z naszym dzieckiem.

Potrzebna będzie Ci ciekawostka na ten temat? Sprawdzonych zagadnień poszukaj na naszej następnej witrynie. Przyjemnej pracy!

Będzie nam potem prościej przekonać dziecko, żeby włożyło kapcie na nóżki. To istotne, by dziecko po pierwsze wybrało sobie kapcie, które wizualnie mu się podobają i oczywiście takie, które będą odpowiednie na jego nóżkę - -> przejdź. Powinniśmy też mieć na uwadze to, że jeżeli kupujemy kapcie dla dziecka do szkoły to najlepiej by były to wsuwane buciki. Nie ma najmniejszego sensu kupować jakichkolwiek wymyślnych misio-kapci, czy najzwyklejszych wsuwanych kapciuszków bez pięty, bo niestety nie okaże się to wygodne w przedszkolu. Powinniśmy postawić na normalne, wsuwane kapcie, które mogą mieć na przykład jakiś super kolor. Do domu możemy znaleźć, co nam się tylko spodoba, ale w przedszkolu najważniejsza jest wygoda dziecka.


zabawne kapcie dla dzieci
Na pewno damy radę kupić właściwe kapcie, bo jest ich rzeczywiście mnóstwo. Wystarczy spytać w sklepie obuwniczym o dział dla maluchów i o kapcie dla szkrabów, by po chwili znaleźć się pośród półek z bardzo dużym wyborem. Oczywiście nie trzeba wydawać na kapcie majątku, ale zawsze warto dorzucić te kilka złotych, do kapci z podeszwą chroniącą przed poślizgiem.
19/02/01, 08:28