Menu strony

Istotne pytanie - Co to wskaźnik WHR?

WHR to angielskie określenie na to, co po polsku nazywa się stosunkiem talia-biodra. Polski odpowiednik już sam w sobie tłumaczy o co mniej więcej chodzi. A więc talia i biodra to najważniejsze elementy Twojej sylwetki, kiedy chodzi o tworzenie kreacji. To właśnie od rozmiarów talii oraz bioder uzależnione jest to, w jakich ciuchach będziesz prezentować się świetnie, a których raczej nie powinnaś zakładać. Liczy się głównie stosunek jednego metrażu do drugiego.


biodra
Ważne jest więc nie tylko to, jak wielkie są Twoje biodra, lecz o ile są szersze od talii. Dzięki stosunkowi WHR możesz stwierdzić, czy Twoja figura jest tzw. jabłkiem albo może raczej gruszką. Jeśli natomiast masz problemy z tuszą, to stosunek talia-biodra umożliwi Ci również określić typ otyłości. Wszystko to jest powiązane ze sposobem rozmieszczania się tkanki tłuszczowej oraz jej ilością.


Jak to zrobić, by policzyć stosunek WHR? Jest to bardzo łatwe. Jedyne co musisz wykonać to zmierzyć obwód talii oraz obwód bioder. Następnie potrzebna będzie prosta matematyka. Wskaźnik WHR to stosunek szerokości talii do szerokości bioder. To oznacza, że powinnaś podzielić pierwszy wymiar przez drugi, aby znaleźć swój WHR. Dokładnie pomiar powinien wyglądać w ten sposób, że mierzysz talie między górną krawędzią biodra a brzegiem łuku biodrowego. Biodra z kolei powinnaś zmierzyć w największym miejscu (zobacz top z baskinką - sprzymierzeniec talii).

Każdy pomiar najlepiej wykonać przy pomocy tzw. centymetra krawieckiego, czyli niewielkiej, miękkiej miary zwijanej w rolkę. Jeśli już pobrałaś wymiary, możesz zorientować się, który typ sylwetki posiadasz. Za popularną gruszkę uważa się wynik w okolicach 0,7. Natomiast więcej niż 0,8 to już okrągłe jabłko. Nawet wyższy wynik najprawdopodobniej oznacza problemy z nadwagą. Kiedy już znajdziesz rodzaj figury, pamiętaj by dobrać takie ubrania, które ukryją wady i podkreślą mocne strony.
19/10/17, 20:37