Menu strony

W jaki sposób przygotować się do sezonu zimowego?

Nadchodząca zima to okres, gdy zapaleni entuzjaści sportów zimowych rozważają wyjazd na narty. Góry zimą są zniewalające, a zjeżdżanie ze stoków to niebywała frajda, należy jedynie wiedzieć, w jaki sposób się przygotować.

akcesoria dla narciarza
Po pierwsze, bez wątpienia musimy zadbać o swoją kondycję, zwłaszcza, jeśli ubiegły wypad przypłaciliśmy „zakwasami”. Systematyczne ćwiczenia umożliwią także uchronić się przed kontuzjami, jakie na nartach przytrafiają się wyjątkowo często. A chyba nie chciałbyś wrócić z uszkodzonym kolanem? Nie każdy może sobie pozwolić na regularny sport, lecz wystarczy odrobinę aktywności fizycznej np. 3 razy w tygodniu, a szybko dojrzymy oczekiwane efekty – spodnie zaczną lepiej wchodzić, nie zasapiemy się wbiegając na drugie piętro i będziemy pełni energii. Dzięki temu nie będziemy spinać się przed zimowym urlopem, aby rozgrzać mięśnie przed wejściem na stok.

Jeśli czytasz ten tekst to oznacza, że temat Cię niesamowicie zafascynował - kliknij odnośnik (www.rehafit.org/sciegno-achillesa-fizjoterapia/), a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.Zobacz również

Organizowanie zimowego urlopu z jazdą na nartach

narty
Znaczna liczba osób na chwile obecną oprócz wypoczynku w lecie decyduje się również na pewną ilość wolnych chwil w zimie. Wielu zatrudnionych osób specjalnie bierze wolne w zimie, by być w stanie wybrać się w ulubiony górski region. Niewątpliwie najpopularniejszą zimową dyscypliną w zasadzie od zawsze jest narciarstwo. Dyscyplina ta jest raczej prosta, nauka większości osób nie przysparza dużych problemów. Zresztą jazdy na nartach obecnie uczą się ludzie w bardzo młodym wieku.


Poza kondycją trzeba też pomyśleć o właściwym sprzęcie. Narty są do wypożyczenia na miejscu, jednak niewątpliwie konieczny jest solidny kask oraz okulary przeciwsłoneczne, które będą chronić nasze oczy przed silnym słońcem (zobacz przykłady). Kask powinien być fundamentalnym elementem stroju narciarza, ponieważ wystarczy moment nieuwagi, by wpaść na inną osobę na zatłoczonym stoku, a wtedy o wypadek nietrudno.

Jeżeli posiadamy pieniądze, możemy zakupić narty, bowiem nie ma to jak własny sprzęt. Sprzedawca pomoże nam w doborze idealnego kompletu. Najistotniejszą sprawą są trwałe wiązania, które łączą buty z nartami – to od nich w głównej mierze jest uzależnione nasze bezpieczeństwo. Ostatnią sprawą jest właściwe miejsce na wyjazd narciarski. Najbardziej lubiane ośrodki są najczęściej pełne turystów, więc może warto porozglądać się za innym, gdzie jazda będzie bardziej komfortowa? Nie tylko nie będziemy zmuszeni ciągle omijać innych osób, lecz również odpoczniemy od ciągłego zgiełku i rzeczywiście wypoczniemy.

Nie zapominaj o tych 3 elementach, a nic nie przeszkodzi ci w zimowym szaleństwie! W związku z powyższym już teraz rozpocznij przygotowywania swojej rodziny, a czekają was rewelacyjne ferie, które będziecie wspominać aż do kolejnego wypadu na narty. Góry zawsze warto jest odwiedzić, nie tylko zimą, więc jeżeli możesz pojedź tam również latem i korzystaj z letnich rozrywek.
20/09/18, 08:35