Menu strony

Wakeboard- nowa moda wśród sportów wodnych

Wakeboard jest związkiem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z wielbicieli wspomnianych sportów powinien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a z pewnością nie będzie zawiedziony.
jezioro

Tak samo jak narty wodne, podobnie i wakeboard polega na płynięciu po powierzchni wody na desce wakeboardingowej. W tym przypadku tymczasem deska jest jedna, zupełnie jak przy snowboardingu. W zależności od zdolności pływaka (wakeboarder'a) sport ten może być niezwykle widowiskowy.

Podoba Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że podobny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link bagażnik na skuter.

Do holowania wakeboardera wykorzystać można łódź motorową lub wyciąg. W naszym kraju funkcjonuje już wiele doskonale prosperujących ośrodków wodnych posiadających na wyposażeniu wyciąg do wakeboardingu.
Wakeboard to sport, który można praktykować zarówno na wodach jeziora, jak i na morzu.

Niedoświadczony wakeboarder powinien jednak kategorycznie zacząć od jeziora, albo sztucznego akwenu przygotowanego specjalnie pod takie sporty. Woda na jeziorze jest bardziej przewidywalna, a fale mniej okazałe. Dopiero wówczas, gdy przyswoimy już pewne zdolności można spróbować się z morską falą.
Morze, Jantar

Aby zapoczątkować swoją konfrontację z wakeboardingiem należy kupić odpowiedni sprzęt, czyli w pierwszej kolejności frapuje nas deska i wakeboard buty. Nie oznacza to, że jesteśmy zmuszeniu od razu kupić wszystko na własność. Najpierw wystarczy wypożyczyć, a później, jeżeli już nabierzemy pewności, że jest to sport dla nas spróbujmy wziąć pod uwagę zakup własnego. Zazwyczaj wspomniane już ośrodki wodne posiadają wypożyczalnie sprzętu. Ceny sprzętu do wakeboardingu są różne. Zależnie od tego, czy zdecydujemy się nabyć sprzęt nowy, czy z drugiej ręki wydamy na zakupy odpowiednio od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jeżeli w przeszłości nie zdarzyło nam się mieć na sobie narty wodne albo spróbować swoich sił na desce snowboardowej lub hotel hp park poznań surfingowej i nie czujemy się zbytnio bezpiecznie na samodzielne zdobywanie doświadczenia, można zapisać się na kurs wakeboardingu. Nauka da nam szansę w pewny sposób, pod opieką instruktora zaznajomić się z elementarnymi zasadami tej dyscypliny oraz nauczyć podstawowych trików.

20/07/21, 07:17