Menu strony

Odzież służbowa staje się wyznacznikiem prestiżu, więc w bankach oraz pensjonatach pracują stosownie ubrani podwładni

Porządny wygląd i uśmiechnięta twarz niejednokrotnie decydują o pomyślnym przebiegu rekrutacji, na przykład na stanowisko pracownika biurowego. Pomimo tego że w anonsach wedle przepisów nie wolno umieszczać takich określeń jak miła aparycja albo wiek do 40 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą taki fakt nie zaskakuje, bo pracownik, który ma styczność z nabywcą staje się pierwszym oraz jednocześnie najistotniejszym przedstawicielem danej firmy.


W wybranych profesjach elegancki ubiór bywa symbolem profesjonalizmu i ma wzbudzać zaufanie do konkretnej placówki. Weźmy więc pod uwagę chociażby kobiety zatrudnione w bankach, które nawet w trakcie upałów muszą przychodzić do pracy w rajstopach, a na ich stopach obligatoryjnie mają się znaleźć czółenka całkowicie zakrywające palce oraz pięty. Najlepszym wdziankiem dla kasjerki będzie garsonka w niejaskrawych barwach i materiałowa biała bądź kremowa bluzka. Z kolei panowie zasiądą za biurkiem w eleganckich garniturach i dobrze wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( spory wybór odzieży na ) w znacznym stopniu różni się od strojów, jakie wkładamy na co dzień. Kobiety pracujące na recepcji noszą koszule z wyszytym na kieszeni logo, jak również z dobrze widoczną nazwą hotelu. Do zestawu dołączone są też spódnice lub spodnie w prostych fasonach. Natomiast mężczyźni zatrudnieni na recepcji także muszą prezentować się jak z żurnala i zakładać ubranie lonsdale bluzy męskie szyte na miarę. Dowolność w doborze garderoby w żadnym razie nie obowiązuje w zawodzie kelnerki, a nawet pokojówki.

eleganckie kobiety
Tak odzież dla hoteli, jaki i dla sekretarek pracujących w niepublicznych szkołach czy pracownic restauracji powinna być wykonana z dobrych gatunkowo materiałów. Pracownicy muszą posiadać przynajmniej dwa zestawy ubrań, które ponadto mają odznaczać się sporą odpornością na zagniecenia - chyba nic tak nie ośmiesza recepcjonisty jak pogniecione spodnie.


O ile na jakości oszczędzić nie można, to na hurtowym zamówieniu jak najbardziej. Jeżeli hotel ma swoje budynki w Wrocławiu, Poznaniu, Olsztynku czy innym niewyliczonym tutaj mieście, to może za jednym zamachem, a nawet jednym kliknięciem myszki, zamówić modne ubrania dla pracowników recepcji oraz pań sprzątających zatrudnionych we wszystkich oddziałach (nowa kolekcja : ).

Masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj (http://www.xomedia.pl/o-nas/) - najedź na link i przejdź do nowej strony pełnej interesujących wątków.

A każdy w końcu świetnie wie, że na spore upusty można liczyć tylko wtedy, gdy nabywa się produkty w większych ilościach.

Zobacz też:
19/12/06, 07:54