Menu strony

Moda dla faceta do pracy

Pojęcie „dress code” często budzi niechęć wśród pracowników, jednak zamiast użalać się na ograniczenia, lepiej owe zasady jak najszybciej wdrożyć w życie. Raptem możemy dostać olśnienia, że to co na pozór blokowało – było fantastyczną lekcją stylu i w przeciwieństwie do płci pięknej – mężczyzna zawsze ma ”się w co ubrać”. Co więcej, jesteśmy w stanie przy tym dyskretnie pokazać własny styl i fantazję. Jak to zrobić?
Moda męska
Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Ale wiedzmy, że wbrew pozorom najbardziej wszechstronne zastosowanie posiada nie czarny, a granatowy garnitur. To kolor, który znakomicie sprawdza się przez cały rok. Do takiego garnituru możemy dobrać koszule: białe, kremowe lub błękitne. Najlepiej prezentują się z gładkimi krawatami.

Koszule męskie, niby tak mało znaczący element męskiej garderoby, również wymagają chwili uwagi przed udaniem się do sklepu. Wystarczy spojrzeć na barwne i niepasujące do nas wzory. O jakości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Aby koszula spełniała swoje zadanie należy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk fatalnie wpłynie na wygląd krawata. Bogatą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule męskie sklep internetowy (odwiedź stronę), a z całą pewnością odnajdziemy odpowiedni model.


Zobacz również

Jak dobór męskiego okrycia zależy od upodobań mężczyzny i okazji, na którą zakłada konkretny strój

mężczyzna
Chociaż zakupy ubrań są z reguły domeną dam, to kiedy niekiedy przechadzka do butików odzieżowych należy się również facetom. Myliłby się ten, kto by twierdził, że taka wizyta będzie łączyć się z uczuciem szczęścia. Niektórzy mężczyźni, a szczególnie ci, którzy codziennie trudnią się fizyczną pracą, posiadają już prawdopodobnie zakodowaną w genach niechęć do wszelkiej maści szmatek. Nic nie przeszkadza im zatem w zakładaniu dziurawych stopek albo kamizelek, które już 12 miesięcy temu zmniejszyły się w praniu. Na szczęście panie potrafią w porę wziąć sprawy w swoje ręce i wręcz siłą zaciągnąć swoich umiłowanych mężczyzn do sklepu z konfekcją męską, a męska moda w ostatnich dekadach przeszła dość wielką metamorfozę.

Jeżeli o dodatkach mowa, tutaj mamy większe pole do popisu. Dobierając oficjalny strój, przeważnie zapominamy o doborze właściwego paska do spodni. Najlepiej, by miał skromną, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar włożyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na męskie paski skórzane ( kontynuuj na koszule-meskie.sklep.plkontynuuj na z większymi klamrami. Kolor może świadomie kontrastować z innymi częściami garderoby.

W kwestii krawata, najbardziej bezpieczny w zestawieniu z koszulą jest krawat jednokolorowy. Możemy jednak poeksperymentować z wzorem czy żywym kolorem. Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki. W kształcie samochodu, gitary... Każdy z panów znajdzie model zgodny ze swoją profesją, hobby i stylem.
18/07/12, 02:43